رئیس علوم پزشکی: کرونا در قم دوباره اوج گرفت

فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد

سردار قاآنی با شماری از مراجع و علما در قم دیدار کرد

با افزایش بیماران کرونایی، ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین قم تکمیل شد

تعداد بستری‌های کرونایی قم به ‌۵۶۱ تَن افزایش یافت

حج مسیری برای همدردی، صلح و امنیت پایدار است

همه در مقابل اسلام و امت اسلامی مسئول هستیم

حج واقعی می‌تواند تمام گرفتاری‌های مسلمانان جهان را حل کند

مسئولان خواسته‌های به حق مردم خوزستان را عملی کنند

حج بدون برائت حج نیست

جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در قم برگزار می‌شود

هشت بیمار کرونایی در قم جان‌باختند

کد خبر: 8379 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۷:۴۲:۴۳ - پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

استفاده درست از حج، می‌تواند بسیاری از دشمنی‌ها را از بین ببرد

به گزارش روز پنج شنبه مرکز خبر حوزه، خانم «سندس الاسعد» در کنگره بین‌المللی «حج؛ جهان اسلام، چالش‌ها و راهکارها» که به صورت مجازی از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، حج را یکی از مقدس‌ترین مسایل اسلام عنوان کرد.

وی، به برخورد ناعادلانه رسانه‌های بزرگ جهانی با مساله حج به دلیل منافع سیاسی مورد انتقاد قرار داد و افزود: به دلیل ادعای بسیار زیاد از سودجیان، این موضوع را افراد در زمان طولانی فرموله کرده‌اند و سعی می کنند از این منفعت به خوبی استفاده نشود.

وی ادامه داد: هر چیزی که وهابیت گرفته، تخریب اسلام به وسیله ارتداد از میراث تاریخی است که مسلمانان داشته‌اند؛ وهابیت به صورت غیرقابل انکار در حال گسترش، تخریب نشان‌ها و نمادها و وقایع تاریخی در تمام منطقه  است. وقایع مهم تاریخی و فرهنگی به وسیله وهابیت در حال از بین رفتن و تخریب است؛ و این به خاطر سرگرمی‌ها و آمال و آرزوهای آن‌هاست.

وی با اشاره به بحث و گفت‌وگوی بسیاری از علما در مقابل وهابیت خاطرنشان کرد: این بحث برای این بوده است تا اصول اسلام منحرف نشود.

این روزنامه نگار بحرینی، وهابیت را بزرگ‌ترین تهدید اسلام ارزیابی و تصریح کرد: وهابیت سرطانی است که باعث تخریب میراث اسلام در بستر قتل عام و خوی ددمنشانه وهابیت شده است.

وی به پویش‌های رادیکال وهابیت بر ضد مسلمانان اشاره کرد و گفت: آنان بسیاری از مسلمانان را از حج محروم کردند؛ بسیاری از حقوق اولیه و انسانی و وظایف دینی را انکار کردند؛ نتوانستند از مکان‌های مقدس محافظت کنند و آن‌ها را نابود کردند. سعودی‌ها ادعای محافظت از مکان‌های مقدس اسلام را دارند، در حالی که از زیارت ایمان آوران سود می‌برند و سودجویی می‌کنند.

وی دشمنی صهیونیست‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: چنانچه به فلسفه حج امید داریم که به جنگ علیه بدی تاکید می‌کند، عدم تسلیم بر شیطان و صهیونیسم جزو فلسفه حج است. شکی نداریم که زوایای حج عمیق و فکر شده است.

وی صهیونیسم را به دنبال از بین بردن تعالیم ناب محمدی و مناسک آن ارزیابی کرد و  گفت: هدف آن‌ها تضعیف اسلام و توانایی‌ها و ارزش‌هاست؛ در این حال اعراب و مسلمانان باید در مقابل این توطئه بایستند و این کار باید با مقابله علیه تصدی سعودی بر مکان‌های مقدس باشد و مدیریت آن باید به دست ملت‌های مسلمان باشد./

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار