رئیس علوم پزشکی: کرونا در قم دوباره اوج گرفت

فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد

سردار قاآنی با شماری از مراجع و علما در قم دیدار کرد

با افزایش بیماران کرونایی، ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین قم تکمیل شد

تعداد بستری‌های کرونایی قم به ‌۵۶۱ تَن افزایش یافت

حج مسیری برای همدردی، صلح و امنیت پایدار است

استفاده درست از حج، می‌تواند بسیاری از دشمنی‌ها را از بین ببرد

همه در مقابل اسلام و امت اسلامی مسئول هستیم

حج واقعی می‌تواند تمام گرفتاری‌های مسلمانان جهان را حل کند

مسئولان خواسته‌های به حق مردم خوزستان را عملی کنند

حج بدون برائت حج نیست

جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در قم برگزار می‌شود

کد خبر: 8349 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۲۲:۳۲:۰۹ - دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

شاخص توسعه فن‌آوری اطلاعات قم ارتقا پیدا کرد

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام پور در گفت و گویی با اشاره به‌توسعه ارتباطات استان اظهار داشت: قم در شاخص پوشش جمعیتی با ۹۹.۹ درصد رتبه نخست کشوری را به‌خود اختصاص داد.

وی افزود: پوشش جمعیتی تلفن همراه اول در قم برای نسل دوم ۹۹.۹ درصد و حائز رتبه نخست کشور و در نسل سوم ۹۸ درصد رتبه دوم و در نسل چهارم نیز ۹۷ درصد و رتبه سوم بعد از تهران و البرز است.

مدیرکل ارتباطات قم با اشاره به‌توسعه زیرساخت های ارتباطی در سطح روستاها و نقاط کمتر برخوردار افزود: با توجه به‌توسعه فیبر نوری روستایی به‌طول ۱۰۰ کیلومتر و ارتقای ۱۴ ایستگاه مخابراتی، تمام مدارس روستایی به‌شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده است.

غلام پور تصریح کرد: با توجه به‌توسعه مناسب زیرساخت‌های ارتباطی در سطح استان، مراکز آموزش عالی و حوزوی، بهترین بهره‌برداری را در برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزش مجازی و ارائه انواع خدمات به طلبه‌ها و دانشجویان در محدودیت‌های کرونایی داشتند.

رئیس شورای مدیران ارتباطات قم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود کسب رتبه سوم کشوری قم در شاخص ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت پهن باند سیار در استان از ۹۹.۵۳ به ۱۰۷.۰۶ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: قم در این زمینه رتبه سوم را بعد از استان‌های تهران و البرز دارد که نشان‌دهنده خدمات مناسب تمام بخش‌های دولتی و خصوصی مرتبط می باشد.

وی بیان داشت: تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار تا پایان سال ۹۹ به‌یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۶۳ مشترک رسیده است که از این تعداد ۵۹ هزار و ۱۰۶ مشترک کارور (اپراتور) سوم، ۴۹۴ هزار و ۳۸۳ مشترک کارور دوم و ۹۴۳ هزار و ۱۷۴ نیز مشترک کارور اول هستند./

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار