پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه(ع) تعویض شد

رییس سازمان تبلیغات: انتخابات عرصه نقش‌آفرینی بانوان است

پرچم گنبد بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) تعویض شد

رییس علوم پزشکی: ۵۱ هزار دوز واکسن کرونا در قم تزریق شد

معاون داستان: شهربازی بوستان علوی قم رفع پلمب شد

راه برون رفت از مشکلات امروز مشارکت قوی و انتخاب صحیح است

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

وزیر کشاورزی عراق به قم سفر کرد

۳۴ بیمار کرونایی در بخش ویژه مراکز درمانی قم تحت درمان هستند

۲۲ هزار تَن در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در قم مشارکت دارند

هشدارهای برقی تبلیغات انتخاباتی در قم

میراث گرانبهای شهیدان را پاسداری کنیم

کد خبر: 7874 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۳:۰۵:۰۵ - چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

فرماندار: ۴۱۸ تن در انتخابات شوراها در قم رقابت می‌کنند

مرتضی حیدری روز چهارشنبه در بازدید استاندار قم از ستاد انتخابات این استان طی سخنانی، افزود: ۴۹۰ تن برای حضور در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در قم ثبت نام کرده بودند.

وی ادامه داد: تعداد شعب اخذ رای از ۵۷۱ شبعه در سال ۹۸ به ۶۰۴ شعبه در سطح شهر قم و از ۶۷۰ شعبه اخذ رای در انتخابات سال ۹۸ به ۷۲۲ شعبه در سطح استان قم افزایش یافته است.

حیدری با بیان اینکه در ۸۰۰ نقطه از استان قم انتخابات برگزار خواهد شد، اضافه کرد: ۲۰ صندوق در ادارات دولتی، ۳۲۷ صندوق در مدارس، ۱۷۹ صندوق در مساجد، ۲۸ صندوق در حسینیه ها، ۳ صندوق در دانشگاه ها و ۲ صندوق در فرهنگسراهای استان دایر خواهد شد.

به گفته فرماندار قم از مجموع ۶۰۴ صندوق اخذ رای در شهر قم، ۱۱۷ صندوق ویژه مردان، ۱۱۹ صندوق مخصوص بانوان و ۳۶۸ صندوق نیز مشترک خواهد بود.

وی عنوان کرد: از ۲۲ فرآیند مربوط به انتخابات ۲۰ فرآیند در استان قم طی شده و این استان آماده برگزاری باشکوه این حماسه ملی است.

حیدری اضافه کرد: بانک و سامانه اطلاعاتی ۱۲ هزار تن از عوامل برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه قم تدوین شده و ۱۰ درصد نیروی اضافه نیز بعنوان ذخیره در این سامانه گردآوری شده تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

فرماندار قم افزود: برای برگزاری سالم و اطمینان بخش انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت تمام الکترونیک طی هفته آینده باید چند مانور عملیاتی برای احصای برخی ایرادات احتمالی برگزار شود.

وی با بیان اینکه اعتماد و سرعت در انتخابات الکترونیکی بیشتر از شکل سنتی آن است، گفت: با الکترونیکی شدن انتخابات شوراها عملا فرآیندهای مربوط به شب و روز بعد انتخابات در زمان رای گیری و روز انتخابات انجام خواهد پذیرفت.

حیدری با تاکید بر آمادگی فنی کامل قم برای برگزاری انتخابات یادآور شد: در این دوره از انتخابات از ظرفیت دستگاه های اجرایی در فرآیند انتخابات استفاده بیشتری خواهد شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار