پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه(ع) تعویض شد

رییس سازمان تبلیغات: انتخابات عرصه نقش‌آفرینی بانوان است

پرچم گنبد بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) تعویض شد

رییس علوم پزشکی: ۵۱ هزار دوز واکسن کرونا در قم تزریق شد

معاون داستان: شهربازی بوستان علوی قم رفع پلمب شد

راه برون رفت از مشکلات امروز مشارکت قوی و انتخاب صحیح است

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

وزیر کشاورزی عراق به قم سفر کرد

۳۴ بیمار کرونایی در بخش ویژه مراکز درمانی قم تحت درمان هستند

۲۲ هزار تَن در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در قم مشارکت دارند

هشدارهای برقی تبلیغات انتخاباتی در قم

میراث گرانبهای شهیدان را پاسداری کنیم

کد خبر: 7872 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۳:۲۲:۰۵ - چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

زمینه‌سازی مشارکت حداکثری مردم هدف ستاد انتخابات استان قم است

بهرام سرمست روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخابات استان قم طی سخنان در جمع عوامل و مسوولان برگزاری انتخابات، افزود: تاکنون تهدید و گزارشی درابعاد امنیتی گزارش نشده و برآوردها از برگزاری انتخابات در کمال امنیت و آرامش خواهد بود.

به گفته وی، رای مردم امانت است و تمام عوامل برگزاری انتخابات باید هدف اصلی خود را بر صیانت از آرای مردم و انتخابات سالم معطوف نمایند.

استاندار قم با بیان اینکه هیات اجرایی درحوزه رقابت پذیری انتخابات رویه بی‌طرفی دارد، گفت: آنچه برای ستاد و هیات اجرایی استان مهم است حضور حداکثری مردم در پای صندوق رای می‌باشد.

سرمست یادآور شد: حضور پرشور و حداکثری مردم عامل اصلی امنیت ملی و تامین منافع بین المللی است؛ این انتخابات می‌تواند مبنای تصمیم گیری‌های آینده نظام در هر دو احتمال رویکرد تعاملی و یا تقابلی حاکمیت با دشمنان خود باشد و از این نظر از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: عوامل و هیات‌های درگیر با برگزاری انتخابات باید خود را نسبت به اقتضائات جدید برگزاری انتخابات خود را بروز کرده و خود را با تغییرات ایجاد شده در ساز و کار انتخابات به خصوص در فرآیندهای الکترونیکی آن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا منطبق کنند.

استاندار قم یادآور شد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در قم بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و عوامل اجرایی باید خود را تا قبل از آغاز رای بصورت کامل بروز و آماده کنند.

وی با تاکید بر رعایت مر قانون در تمام فرآیندهای انتخاباتی، افزود: آمادگی قم و برآوردهای انجام شده برای برگزاری انتخابات در این استان کاملا مطلوب ارزیابی می شود.

تمام فرآیندهای انتخابات در قم انجام گرفته‌است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم نیز دراین جلسه، اظهار کرد: انتخابات امسال بدلیل شرایط خاصی که درکشور و منطقه وجود دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برگزاری انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی در این برهه حساس بیش از گذشته ضرورت دارد.

بیژن سلیمانپور یادآور شد: از ۶ ماه گذشته ستاد انتخابات استان قم بصورت رسمی فعالیت‌های خود را آغاز کرده و تمام فرآیندهای مربوطه بصورت مطلوب دنبال شده‌است.

به گفته وی، قانون انتخابات تمام فرآیندها را بصورت دقیق مشخص کرده و برگزاری انتخابات ایمن و سالم مستلزم رعایت کامل موازین قانونی بصورت دقیق و پیش بینی هرنوع حوادث غیرمترقبه قبل از زمان برگزاری انتخابات است.

سلیمانپور در پایان با تاکید بر اینکه ستاد انتخابات فارغ از جهت گیری‌های سیاسی و جناحی به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم و ایمن است، ادامه داد: نتیجه سرشماری و اعلام اسامی منتخبان صرف باید توسط فرماندار قم بعنوان رییس هیات اجرایی انتخابات اعلام شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار