پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه(ع) تعویض شد

رییس سازمان تبلیغات: انتخابات عرصه نقش‌آفرینی بانوان است

پرچم گنبد بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) تعویض شد

رییس علوم پزشکی: ۵۱ هزار دوز واکسن کرونا در قم تزریق شد

معاون داستان: شهربازی بوستان علوی قم رفع پلمب شد

راه برون رفت از مشکلات امروز مشارکت قوی و انتخاب صحیح است

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

وزیر کشاورزی عراق به قم سفر کرد

۳۴ بیمار کرونایی در بخش ویژه مراکز درمانی قم تحت درمان هستند

۲۲ هزار تَن در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در قم مشارکت دارند

هشدارهای برقی تبلیغات انتخاباتی در قم

میراث گرانبهای شهیدان را پاسداری کنیم

کد خبر: 7862 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۹:۰۱:۱۲ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

همکاری خوب مشترکان صنعتی، کشاورزی و اداری در قم به مدیریت برق کمک کرد

سید محمد ارجمندزاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: برخی صنایع این امکان را دارند که روزانه چند ساعت برق خود را خاموش کنند، این اقدام از قطعی برق در بخش صنایع جلوگیری می‌کند.

وی اضافه کرد: با چنین مشترکانی توافق کرده‌ایم تا در ساعات اوج مصرف چند ساعت نسبت به خاموش کردن دستگاه‌ها اقدام نمایند و پاداش این مشترکان روی قبض برقشان اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که مشترکان کشاورزی اکثرا صاحب چاه آب هستند، در صورت همکاری و خاموش کردن چاه‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۶ عصر، هزینه قبض برقشان رایگان می‌شود.

ارجمندزاده افزود: در صورتی که همکاری لازم صورت نگیرد، مجبور به قطع فیدر مشترکان کشاورزی می‌شویم و اگر عبور از خط مجاز مصرف ادامه داشته باشد، برق مشترکان خانگی نیز قطع می‌شود که مطلوب ما نیست.

وی اضافه کرد: با مشترکان تجاری به‌ویژه در مراکز عمده و پاساژها نیز هماهنگ شده است، حدفاصل ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر تعطیل کنند تا مدیریت مصرف داشته باشیم و مجبور به خاموشی نشویم.

به گفته وی، مشترکان اداری نیز موظف هستند از ابتدای صبح برق مصرفیشان را نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد و از ساعت ۱۲ و نیم تا پایان وقت اداری نیز ۱۰ درصد کاهش دهند.

مدیر امور فوریت‌های شرکت برق قم خاطرنشان کرد: از مشترکان خانگی و تجاری نیز که نسبت بالایی از مشترکان برق قم را تشکیل می‌دهند، انتظار داریم الگوی مصرف از جمله تنظیم درجه حرارت کولر، عدم استفاده از وسایل پرمصرف مثل اتو، جاروبرقی، لباسشویی و ظرف‌شویی در ساعات اوج مصرف از ۱۲ ظهر تا ۱۷ عصر را رعایت کنند.

وی گفت: با توجه به این‌که سقف پیک مجاز به‌صورت روزانه اعلام می‌شود، مکلف هستیم این سقف را برای رعایت وضعیت پایداری شبکه و عدم قطع برق رعایت کنیم که این مساله را می‌توانیم از طریق این اقدامات محقق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته این موضوع کاملا محقق شده و قم جزو استان‌هایی بود که مصرف برق مشترکانش از حد مجاز عبور نکرده است.

ارجمندزاده با بیان این‌که در حال حاضر خاموشی‌ها به استان‌ها سپرده شده است، افزود: اگر از حد مجاز عبور کنیم، اختیار خاموشی‌ها از استان خارج می‌شود و به‌صورت سراسری از مرکز برای قطع بار اقدام می‌کنند.

وی با بیان این‌که از ۶۰۰ هزار مشترک برق قم، ۴۸۰ هزار مشترک خانگی است، افزود: خاموشی در هر سطحی که انجام شود و در هر نقطه و برای هر مشترکی، دردسرساز خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که کوچک‌ترین اقدامات از جمله خاموش کردن یک لامپ اضافه می‌تواند به گذر از این بحران کمک کند، گفت: شاید برخی مشترکان تصور کنند خاموش کردن یک لامپ تاثیری در کاهش مصرف برق نداشته باشد، اما وقتی ۴۸۰ هزار لامپ هم‌زمان خاموش می‌شود، اثرش در وضعیت و مدیریت بار مشخص می‌شود و با این تعداد لامپ موفق می‌شویم برق تعداد زیادی از مشترکان بخش صنعتی که به‌واسطه مصرف بالا دچار مشکل شده‌اند را روشن نگه داریم.

به گفته ارجمندزاده، میانگین سقف پیک مجاز در هفته جاری ۶۷۰ مگاوات بود که این میزان نسبت به این بازه زمانی مشابه سال گذشته بوده است.

در حال ‌حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار