رئیس علوم پزشکی: کرونا در قم دوباره اوج گرفت

فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد

سردار قاآنی با شماری از مراجع و علما در قم دیدار کرد

با افزایش بیماران کرونایی، ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین قم تکمیل شد

تعداد بستری‌های کرونایی قم به ‌۵۶۱ تَن افزایش یافت

حج مسیری برای همدردی، صلح و امنیت پایدار است

استفاده درست از حج، می‌تواند بسیاری از دشمنی‌ها را از بین ببرد

همه در مقابل اسلام و امت اسلامی مسئول هستیم

حج واقعی می‌تواند تمام گرفتاری‌های مسلمانان جهان را حل کند

مسئولان خواسته‌های به حق مردم خوزستان را عملی کنند

حج بدون برائت حج نیست

جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در قم برگزار می‌شود

کد خبر: 7752 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۹:۵۷:۰۶ - شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

آمادگی لازم برای تشکیل ستادهای انتخاباتی در قم وجود دارد

بیژن سلیمانپور عصر شنبه در برنامه گفت وگوی خبری شبکه نور با بیان این مطلب افزود: بر اساس قانون زمان آغاز تبلیغات در انتخابات های ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: تبلیغات کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری از ۷ خردادماه آغاز شده است و تبلیغات مجلس خبرگان رهبری از ۱۳ خردادماه و تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ خردادماه آغاز می شود و همه آنها تا ۲۴ ساعت پیش از برگزاری رسمی انتخابات پایان می پذیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با بیان اینکه هرچه به سمت روز انتخابات پیش می رویم، شور و شوق انتخاباتی در سطح جامعه را بیشتر شاهد هستیم، گفت: در این دوره به دلیل شیوع بیماری کرونا دستورالعمل جداگانه ای برای تبلیغات کاندیداها ابلاغ شده است، اما تأکید بر حداکثر بودن تبلیغات با برگزاری حداقل تجمعات است.

وی با اشاره به ممنوعیت برگزاری جلسات انتخاباتی در فضاهای بسته، ضوابط برگزاری این جلسات در فضاهای روباز را مورد توجه قرار داد و گفت: در جلسات تبلیغاتی باید در هر ۸ مترمربع یک نفر حضور داشته و حداکثر ۳۰ درصد از یک مکان روباز از جمعیت پر شود و همه افراد باید از ماسک استفاده کنند.

سلیمانپور با بیان اینکه برنامه های متعدد رادیویی و تلویزیونی به صورت عادلانه در اختیار کاندیداها قرار گرفته است، بر ضرورت توجه به فضاهای مجازی در تبلیغات انتخاباتی تأکید کرد و گفت: در ایام تبلیغات انتخاباتی، فضای مجازی کاملا مورد رصد و پایش قرار گرفته و پلیس فتا با هرگونه تخطی و تخلف از شرع و قانون و اخلاق برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در این دوره فقط انتخابات شورای اسلامی شهر مقدس قم به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می شود، ساده و روان بودن این نوع برگزاری انتخابات را مورد اشاره قرار داد و گفت: آموزش کاربران و عوامل برگزاری انتخابات با جدیت در حال انجام است و در روزهای پیش از انتخابات، در چند نقطه از شهر قم صندوق های الکترونیک به صورت آزمایشی برای استفاده شهروندان نصب می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان قم با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شعب اخذ رأی در استان ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و تعداد شعب ثابت به ۷۲۲ و شعب سیار به ۹۱ شعبه رسیده است، گفت: برای جلوگیری از هرگونه ازدحام شهروندان محترم، برخی از شعب نیز به محل ها و مکان های بهتر جابجا شده و در چینش صندوق ها در شعب نیز توجه شده است.

وی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه خلل در روند برگزاری انتخابات به ویژه عدم قطعی برق، تصریح کرد: تعداد کاندیداهای تأیید شده نهایی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در روزهای آینده اعلام می شود، اما برای انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در قم حضرات آیات سید محمد سعیدی و محمود رجبی به رقابت خواهند پرداخت.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می شود. 

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار