رئیس علوم پزشکی: کرونا در قم دوباره اوج گرفت

فرمانده سپاه قدس با اعضای جامعه مدرسین دیدار کرد

سردار قاآنی با شماری از مراجع و علما در قم دیدار کرد

با افزایش بیماران کرونایی، ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین قم تکمیل شد

تعداد بستری‌های کرونایی قم به ‌۵۶۱ تَن افزایش یافت

حج مسیری برای همدردی، صلح و امنیت پایدار است

استفاده درست از حج، می‌تواند بسیاری از دشمنی‌ها را از بین ببرد

همه در مقابل اسلام و امت اسلامی مسئول هستیم

حج واقعی می‌تواند تمام گرفتاری‌های مسلمانان جهان را حل کند

مسئولان خواسته‌های به حق مردم خوزستان را عملی کنند

حج بدون برائت حج نیست

جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در قم برگزار می‌شود

کد خبر: 7722 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۲۳:۰۰:۱۸ - چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب راه عبور از مشکلات است

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، عصر چهارشنبه در آئین بهره برداری از خانه موزه شهیدان زین الدین در قم، با تجلیل از مقام شامخ مادران شهدا به ویژه مادر شهیدان زین الدین افزود: این شهدا در دامن مادرانی زینب گونه پرورش یافته‌اند و آنان فرزندانی پرورش دادند که موجب افتخار همه ماست.

وی افزود: شهیدان زین الدین در دورن دفاع مقدس نقش بسزایی ایفا کردند و پس از شهادت نیز منشاء الهام و الگوی جوانان بسیاری بوده اند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: نام شهیدان زین الدین برجستگی‌های ویژه ای دارد و مایه فخر و مباهات شهر قم است و ممکن نیست که از شهدا در محفلی یاد شود و نام این ۲ شهید ذکر نشود که این نشان از جایگاه رفیع و اخلاص این شهداست.

 حسینی بوشهری، گفت: روحیه شهادت طلبی و الگوگیری از شهدا تنها به دوران دفاع مقدس محدود نمی شود بلکه در تمام دوران ها به ویژه شرایط و حوادث پر پیچ و خم موجود همچنان نیاز به الگو گیری از شهدا و چنین روحیه‌ای داریم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: در مسیر انقلاب طی ۴۲ سال گذشته، مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته‌ایم که هر کدام از این مشکلات به قدری مشکل بود که از نظر دشمن کار نظام اسلامی تمام شده بود ولی به درایت امام و رهبری و پیروی از فرمایشات آنها از این مشکلات عبور کردیم.

 حسینی بوشهری، گفت: تا زمانی که شهدا را شفیع خود قرار دهیم و با الگوگیری از شهیدان در میدان ثابت قدم باشیم، مشکلی ما را تهدید نمی کند.

وی با بیان اینکه شهدا تربیت یافتگان مکتب امام هستند و انقلاب اسلامی با اتکا به این شهیدان، ثابت قدم مانده است، اظهار داشت: همانگونه که امام عزیز ما و جان جانان ما فرمودند به فضل خدا، پرچم این انقلاب به دست باکفایت بقیت الله الاعظم خواهد رسید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به نقش مهم شهید سردار سلیمانی برای مجهز شدن غزه به انواع موشک گفت:  این شجاعت ها و ایستادگی‌های مردم غزه، به دلیل الگوگیری آنها از شهدای ما و کارهای بزرگ سردار عزیز ما سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

وی با بیان اینکه شاید به ظاهر سردار سلیمانی عزیز ما در غزه نبود ولی روح او و کار بزرگ او این پیروزی بزرگ را در جنگ ۱۲ روزه اخیر برای مردم مظلوم فلسطین رقم زد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: فلسطینی‌هایی که پیش از این دچار پراکندگی بودند و دشمن در میان آنها نفوذ کرده بود، ولی در این ۱۲ روز شاهد اتحاد و یکپارچگی آنان بودیم.

وی تاکید کرد: زمانی که موشک‌های مقاومت، قلب تل آویو را نشانه گرفتند، دوست و دشمن از این قدرت غافلگیر شدند و تصور چنین قدرتی از آنها را نداشتند.

مادر شهیدان زین الدین: بزرگداشت یاد و نام شهدا برای آینده کشور حیاتی است

مادر شهیدان زین الدین نیز در این آئین، برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای دانشجو را یکی از نیازهای کنونی برای زنده نگهداشتن یاد شهدا دانست و گفت: مقام، راه و جهاد شهدا باید برای جوانان و نسل های جوان ارائه شود.

زینب اسلام دوست، با بیان اینکه بزرگداشت یاد و نام شهدا برای آینده کشور حیاتی و ضروری است، ادامه داد: فرهنگ شهادت یعنی فرهنگ تلاش کردن و گذشتن از خود برای رسیدن به اهدافی والا و مقدس است.

وی فرهنگ شهدا، را الگویی برای نجات بشریت از فرهنگ مادی گرایی غربی دانست و اظهار داشت: شهدا جان خود را برای امنیت، آرامش، ناموس و وطن فدا کردند و بزرگداشت این جان برکفان، نیاز کنونی جامه ماست.

مادر شهیدان زین الدین، با بیان اینکه کودکان و نوجوانان ما نیازمند الگوهایی هستند که بتوانند راه درست زندگی را به آنها بیاموزند، ادامه داد: همه ملت‌های جهان، قدردان قهرمانان خود هستند، و یاد و نام قهرمانان خود را زنده نگه می دارند.

وی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را الگویی برای جوانان دانست و گفت: مهدی زین الدین جدای از لشکر علی بن ابیطالب نیست و این موزه نیز مکانی برای معرفی شهدای این لشکر است.

شهید مهدی زین‌الدین یکی از فرماندهان و نامداران دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به شمار می‌رود که با برخورداری از بینش عمیق سیاسی در خنثی کردن حرکت‌های انحرافی و ضدانقلابی گروهک‌های تروریستی نقش به سزایی داشت و در دوران دفاع مقدس با فرماندهی لشکر ۱۷ علی بن‌ابی طالب رشادت‌های بسیاری از خود نشان داد.

برای اجرای این طرح پنج میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان هزینه شده است، که ۵۸۰ میلیون تومان آن در زمینه تولید محتوا و تعمیرات ابنیه و ۲۰۰ میلیون تومان نیز توسط منطقه هفت صرف محوطه‌سازی شده است

برای این طرح فرهنگی که در کوچه ۲۸ خیابان شهدا واقع‌شده و در وسعتی به مساحت ۲۴۰ مترمربع ساخته‌شده، پنج میلیارد تومان صرف هزینه تملک شده است.

شهرداری قم در نظر دارد هر چهارشنبه به مدت ۱۲ هفته با برگزاری آئین هایی، طرح های مهم شهری را افتتاح، بهره‌بهره‌برداری و یاعملیات اجرایی آنها را آغاز کند.

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار