پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه(ع) تعویض شد

رییس سازمان تبلیغات: انتخابات عرصه نقش‌آفرینی بانوان است

پرچم گنبد بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) تعویض شد

رییس علوم پزشکی: ۵۱ هزار دوز واکسن کرونا در قم تزریق شد

معاون داستان: شهربازی بوستان علوی قم رفع پلمب شد

راه برون رفت از مشکلات امروز مشارکت قوی و انتخاب صحیح است

تفاهم نامه همکاری محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان قم به امضا رسید

وزیر کشاورزی عراق به قم سفر کرد

۳۴ بیمار کرونایی در بخش ویژه مراکز درمانی قم تحت درمان هستند

۲۲ هزار تَن در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در قم مشارکت دارند

هشدارهای برقی تبلیغات انتخاباتی در قم

میراث گرانبهای شهیدان را پاسداری کنیم

کد خبر: 7358 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۵:۴۸:۱۵ - دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

سامانه غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ ساله در قم راه‌اندازی شد

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی بهزیستی قم، محمد علیمرادی ضمن اعلام این خبر افزود:  طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ تا ۶ ساله با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب کودکان، ارجاع زودهنگام برای مداخلات تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان از سال‌ها قبل در مهدهای کودک استان اجرا می‌شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مهدهای کودک، سازمان بهزیستی کشور با راه‌اندازی سامانه‌ای خاص این طرح را به‌صورت مجازی اجرا نموده است.

وی خاطرنشان کرد: شایع‌ترین اختلالات دوران کودکی اختلالات اضطرابی است و بسیاری اوقات علائم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته شده و مانع تشخیص و مداخلات به‌موقع می‌شود.

علیمرادی تاکید کرد: این اختلال در صورت بی‌توجهی، عدم تشخیص به‌موقع و درمان نشدن تا سنین نوجوانی و بزرگ‌سالی ادامه می‌یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی و شغلی فرد و یا منجر به افسردگی و سوءمصرف مواد مخدر می‌شود.

وی افزود: برای رفاه حال والدین و ممانعت از تردد در شرایط کرونایی سازمان بهزیستی کشور اقدام به راه‌اندازی سامانه غربالگری اضطراب کودکان به نشانی http://moshavereh.behzisti.gov.ir نموده است که  خانواده‌های دارای کودک ۵ و ۶ ساله می‌توانند با مراجعه به نشانی فوق نسبت به ثبت‌نام کودک خود و تکمیل پرسشنامه مربوطه اقدام نمایند.

به گفته وی، پس از تکمیل پرسش‌نامه نتیجه غربالگری به والدین اعلام می‌شود تا در صورت لزوم و داشتن علائم در کودکان به مراکز مشاوره و پس از آن به روان‌پزشک معرفی شوند.

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار