رفتن به بالا
  • جمعه - 31 تیر 1401 - 02:34
  • کد خبر : ۹۵۵۹
  • مشاهده :  0 بازدید
  • چاپ خبر : میزهای خدمت دستگاه های اجرایی قم در نمازجمعه

میزهای خدمت دستگاه های اجرایی قم در نمازجمعه

میزهای خدمت دستگاه های مختلف اجرایی هر هفته یک ساعت قبل از آغاز نماز عبادی سیاسی جمعه قم می شود و در قالب آن مدیران و معاونان هر دستگاه با حضور در مکان مصلی قدس بصورت مستقم و چهره به چهره در جریان مطالبات، مشکلات و پیشنهادات شهروندان در حوزه کاری خود قرار می گیرند. […]

میزهای خدمت دستگاه های مختلف اجرایی هر هفته یک ساعت قبل از آغاز نماز عبادی سیاسی جمعه قم می شود و در قالب آن مدیران و معاونان هر دستگاه با حضور در مکان مصلی قدس بصورت مستقم و چهره به چهره در جریان مطالبات، مشکلات و پیشنهادات شهروندان در حوزه کاری خود قرار می گیرند.

به گزارش خبر استان قم، برپایی میز خدمت در قالب طرح رقابت در خدمت دستگاه های اجرایی و خدمات رسان که از سه سال گذشته در قم آغاز شده فرصتی ایجاد کرده تا افرادی که به هر دلیل امکان مراجعه به ادارت را ندارند و فارغ از بروکراسی های آزاردهنده دستگاه های اجرایی بصورت مستقیم نظرات و مشکلات خود را با مدیران و مسوولان مختلف در میان بگذارند.

تجربه موفق میز خدمت در قم همراه با تعمیم و گسترش خدمت رسانی و مردمی سازی دولت، ارتباط بدون واسطه و مستقیم، آگاهی از مشکلات و گیر و دارهای بی مورد اداری و همچنین پاسخگویی و رسیدگی سریع تر به مطالبات مردمی شده است.

این قبیل از ارتباطات چهره به چهره و مستقیم مسوولان با مردم جلوه دیگری از احترام به حقوق شهروندی و عمق بخشی به نزدیکی بیشتر دولت و شهروندان است، در قالب این میزهای خدمت همچنین برخی از سوء برداشت های احتمالی و موانع پیشبرد اهداف و وعده های دولتمردان تحلیل و با مردم در میان گذاشته می شود که در افزایش و تقویت سرمایه اجتماعی نقش بسزایی ایفا می نماید.

با وجود اینکه زمان زیادی از ایده برپایی میز خدمت در نمازهای جمعه نگذشته و شیوع کرونا باعث ایجاد وقفه حدودا دو ساله در آن شد اما حضور مجدد مدیران و مسوولان و دیدار و گفت وگوی آنها با عموم مردم پس از کنترل نسبی بیماری کووید۱۹ نشانه های امیدوارکننده ای از نزدیکی مطلوب تر بین نظام حمکرانی و مردم را به وجود آورده و هم اکنون هر هفته چند دستگاه اجرایی با برپایی میز خدمت به سوالات و مطالبات مردم پاسخ می دهند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه
Translate »