گزارش تصویری/ امامزاده سید سربخش قم

گزارش تصویری/ امامزاده شاه حمزه قم

تدارک بسیار مناسب کودهای کشاورزی یارانه ای در فروردین ۱۴۰۱

همایش “جمعیت جوانان” در قم برگزار خواهد شد

تمهیدات ویژه ترافیکی برای روز قدس و عید فطر اتخاذ می شود

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت علی(ع) در حرم حضرت معصومه(س)

جشنواره کتابخوانی رضوی کاری قابل احترام و ستودنی است

میرزا حسن لاهیجی گیلانی کیست

فیلم/ یادبودهای خیابان چهارمردان قم

حضوری شدن مدارس استان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا

کشف فرارهای مالیاتی و انتقال پرونده‌های مالیاتی شرکت‌های قمی به استان

بازدید شبانه استاندار قم از کشتارگاه صنعتی طیور

کد خبر: 9305 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 23:56:40 - پنجشنبه 19 اسفند 1400 | بدون نظر | |

ساخت، مرمت و بازسازی ۵۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: برای افرادی که نیازمند خانه هستند ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب ساخت، مرمت و بازسازی در دستور کار قرار گرفته است.

خبر استان قم

به گزارش خبر استان قم، محسن مسعودیان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان‌ قم در نشست خبری امروز پنجشنبه که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، گفت: در دوران گذشته مشکل ما بی‌سرپرستی افراد بود اما اکنون مشکل اصلی بد سرپرستی افراد است، از تعداد بی‌سرپرستان ما هر سال کاسته شده و به آمار بد سرپرستان اضافه می‌شود که این مشکل اساسی برای ما ایجاد نگرانی کرده است.

وی بیان کرد: در گام اول انقلاب اقدامات مهم و بزرگی برای مبارزه با فقر صورت گرفت اما در حال حاضر و در گام دوم انقلاب فقری که در جامعه حاکم است از نوع فقر نوین است و نمی‌توان این موضوع را با شیوع‌های قدیمی رفع کرد.

مسعودیان افزود: متولیان فقر زدایی در جامعه ما باید مجتهدین فقرشناسی باشند و فقر نوین امروزه با مشکلات زیادی همچون ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی همراه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اقدام صورت گرفته در جهت یکپارچه‌سازی موسسه‌های خیریه استان تصریح کرد: ۳۵ موسسه خیریه نرم افزار کمیته امداد را دریافت و اطلاعات خود را در آن بارگذاری کردند، که از این طریق می‌توانیم از آنها استعلام بگیریم.

وی گفت: از ابتدا سال ۱۴۰۰ تا به امروز ما با کمک خیرین مردمی توانسته ایم درآمد های نقدی خود را از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۴۲ میلیارد تومان برسانیم و این مبلغ باعث شده است زخم های زیادی از جامعه درمان شود..

مسعودیان با اشاره به اینکه در کمیته امداد قم حدود پنج هزار و ۸۰۰ فرزند تحت پوشش هستند که یکهزار و ۷۱۷ تَن مربوط به طرح اکرام ایتام، و چهارهزار و ۹۱ تَن نیز با طرح محسنین مرتبط می‌باشند، افزود: اگر به جامعه محسنین توجه نشود همین افراد و یا کودکانی که اکنون بد سرپرست هستند در آینده تبدیل به بمب‌هایی می‌شوند که می‌توانند جامعه ما را به سمت نابودی بکشانند و این موضوع ریشه در طرد اجتماعی دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه مسئله مسکن و درمان افراد زیر پوشش همچنان با جدیت در حال پیگری است، تصریح کرد: برای ودیعه مسکن وام‌هایی را با همکاری بانک‌ها در نظر گرفته‌ایم و برای افرادی که نیازمند خانه هستند ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب ساخت، مرمت و بازسازی در دستور کار قرار گرفته است.

وی توزیع ۷۰۰ سری جهیزیه میان نوعروسان بی‌بضاعت در سالجاری را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: امیدواریم در ایام نیمه شعبان نیز بتوانیم، حرکت مناسبی را همزمان با کل کشور انجام دهیم و توزیع جهیزیه را به شکل نمادین داشته باشیم.

مسعودیان افزود: علاوه بر جهیزیه پسران و دخترانی که در مرحله ازدواج هستند مشاوره خانواده و مشاوره مشاغل در نظر گرفته شده است تا مشکلات احتمالی مانند طلاق رخ ندهد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »