گزارش تصویری/ امامزاده سید سربخش قم

گزارش تصویری/ امامزاده شاه حمزه قم

تدارک بسیار مناسب کودهای کشاورزی یارانه ای در فروردین ۱۴۰۱

همایش “جمعیت جوانان” در قم برگزار خواهد شد

تمهیدات ویژه ترافیکی برای روز قدس و عید فطر اتخاذ می شود

مراسم عزاداری شام شهادت حضرت علی(ع) در حرم حضرت معصومه(س)

جشنواره کتابخوانی رضوی کاری قابل احترام و ستودنی است

میرزا حسن لاهیجی گیلانی کیست

فیلم/ یادبودهای خیابان چهارمردان قم

حضوری شدن مدارس استان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا

کشف فرارهای مالیاتی و انتقال پرونده‌های مالیاتی شرکت‌های قمی به استان

بازدید شبانه استاندار قم از کشتارگاه صنعتی طیور

کد خبر: 9302 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 16:42:48 - پنجشنبه 19 اسفند 1400 | بدون نظر | |

سلفچگان موتور حرکت پیشران اقتصاد و صنعت قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در مراسم معرفه مدیر عامل جدید منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، این منطقه را موتور حرکت پیشران اقتصاد و صنعت قم و استقرارهیئت مدیره غیر موظف در این منطقه را زمینه ساز حرکتی جهادی برای توسعه اقتصادی استان دانست.

خبر استان قم

 به گزارش خبر استان قم، محسن امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم در مراسم معارفه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، با اشاره به زمینه های بی نظیر این منطقه در حوزه اقتصادی، گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان می تواند منجر به شکوفایی اقتصادی استان شود.

امیدیان ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در کاهش فرآیند های اداری و کوتاه کردن فاصله پاخگویی به درخواست های کارآفرینان و سرمایه گذاران را مورد توجه قرار داد و افزود: توسعه سرمایه گذاری ایجاد رقابت در حوزه تجارت بین المللی، جذب سرمایه گذاری خارجی، صادرات و واردات با کم ترین تشریفات اداری، و ترانزیت کالا بدون فرآیند های زائد، از جمله ظرفیت های این منطقه اقتصادی قم است.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپولیتیک این منطقه و ودسترسی به فرودگاه امام خمینی و نزدیکی به خطر سراسری راه آهن و دسترسی به ۱۷ استان کشور، ادامه داد: با ظرفیت های گسترده ای که منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارد، می تواند نقش تسهیل کننده صادرات و واردات در استان را ایفا کند که چون از این ظرفیت های بدرستی استفاده نشده است شاهدیم که منجر به دپوی ۱۰ ساله کالا در گمرک شده و برخی امور غیر منطقی و غیر اقتصادی موجب مشقت همه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم همچنین با اشاره به استقرار هیئت مدیره متخصص، جوان و جهادی در اداره این منطقه، گفت: با فعالیت این هیئت مدیره غیرموظف و تلاشگر، بر این باوریم که این گروه تلاشگر و با انگیزه می توانند سنگ بنای جدی بر حرکت تحولی در این منطقه بنا کرده و در آینده شاهد باشیم که منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان موتور حرکت پیشران اقتصاد و صنعت در قم باشد.

وی در پایان یادآور شد: حاکمیت استان برنامه های حمایت جامعی در حوزه های های مختلف برای منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تهیه نموده است که با تدین برنامه های عملیاتی کوتاه، میان و بلند مدت از سوی هیئت مدیره جدید، در آینده شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت های این منطقه در اقتصاد استان باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش های سید مهدی علیزاده طباطبایی مدیر عامل سابق قدر دانی و محمود داوود آبادی به عنوان مدیر عامل جدید منطقه ویژه سلفچگان معرفی شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »