رفتن به بالا
  • یکشنبه - 12 دی 1400 - 23:05
  • کد خبر : ۹۱۶۶
  • مشاهده :  0 بازدید
  • چاپ خبر : مشخصات فنی آب از نظر کیفی در قم طبق استاندارد است

مشخصات فنی آب از نظر کیفی در قم طبق استاندارد است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: چهار سال است برای حفر چاه در سلفچگان منتظر رفع مشکلات هستیم و معتقدیم اگر انتقال آب به این شهر صورت نگیرد، در تابستان با بحران مواجه خواهیم شد. به گزارش خبر استان قم، علی جان صادق پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم در نشست با اصحاب […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: چهار سال است برای حفر چاه در سلفچگان منتظر رفع مشکلات هستیم و معتقدیم اگر انتقال آب به این شهر صورت نگیرد، در تابستان با بحران مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبر استان قم، علی جان صادق پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: به ‌واسطه فرماندهی این سردار رشید اسلام و با اتکا به قدرت ایمان و خودباوری، جبهه عظیم مقاومت در منطقه و جهان شکل گرفت.
وی با بیان اینکه تشکیل شرکت آب و فاضلاب با هدف مطالعه اجرا، بهره برداری و نگهداری تاسیسات آب و فاضلاب در سال ۶۹ با قانون بسیار جامعی تصویب شد، گفت: قبل از تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب این خدمات توسط شهرداری‌ها انجام می‌شد و از آنجایی که شهرداری ها وظایف متعددی داشتند امکان تمرکز و کار تخصصی کمتر فراهم بود لذا خدمات مطلوبی ارائه نمی‌شد.
صادق پور با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد مناطق شهر قم تحت پوشش آبرسانی و ۴۰ درصد تحت پوشش فاضلاب است و هیچ روستای بالای ۲۰ خانواری در استان نیست که تاکنون به آنجا آبرسانی نشده باشد، خاطرنشان کرد: شاخص برخورداری روستاهای استان قم حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد است و تمامی روستاهای ما از آب برخوردار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: از سال گذشته تا امروز کارهایی همچون ایجاد،‌ اصلاح و بازسازی ۱۱۲ کیلومتر شبکه آب؛ حفر،‌ تجهیز و مرمت ۲۵ حلقه چاه،‌ واگذاری حدود ۱۰هزار انشعاب آب و ایمن سازی مخازن و تجهیزات مورد استفاده شرکت آب و فاضلاب استان قم، انجام شده‌است.
وی افزود: قم دارای تصفیه خانه‌های مجهز آب و فاضلاب است و کل شبکه آب و فاضلاب فعال استان از طریق سامانه‌های تله متری قابلیت رصد و پایش مستمر دارد، ‌ همچنین شرکت آب و فاضلاب استان ۴ واحد آزمایشگاه‌ در تحت اختیار دارد که کیفیت آب مورد استفاده مردم را پیوسته کنترل می‌کند.
صادق پور خاطرنشان کرد: منابع آبی در اختیار استان محدود است لذا در فصل تابستان در اوج مصرف میزان آبی که از چاه‌ها برداشت می‌کنیم بیشتر بوده و کیفیت آب پایین می‌آید ولی قابل شرب است بنابراین با توجه به حجم محدود منابع آبی کیفیت زمانی ارتقا پیدا می‌کند که ما مصرف را کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم درباره وضعیت حفر چاه در سلفچگان گفت: در این منطقه با مخالفت‌های مردمی برای حفر چاه روبرو هستیم و بعضی دیگر از طرح‌ها نیز مشکلات حقوقی دارند.
وی بیان کرد: چهار سال است برای حفر چاه در سلفچگان منتظر رفع مشکلات هستیم و معتقدیم اگر انتقال آب به این شهر صورت نگیرد، در تابستان با بحران مواجه خواهیم شد.
صادق پور بابیان اینکه باتوجه به اینکه کنترل سرانه مصرف آب در این استان نیاز به همراهی مردم دارد و باید به حدود ۸۰ لیتر برسد افزود: این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای توجه دادن مردم به آن ضروری است.هموطنان از طریق سامانه ۱۲۲ به صورت ۲۴ ساعت میتوانند از خدمات مورد نیاز خود در بخش‌های مرتبط با حوزه آب و فاضلاب برخوردار شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به مهاجرت‌های فصلی مردم قم به برخی مناطق حاشیه‌ای عنوان کرد: قیمت آب بر اساس جمعیت ساکن تعیین می‌شود و برخی مناطق صرفاً در بعضی ماه‌های سال جمعیت بیشتری دارند البته عموماً اقشار مرفه جامعه هستند که اعتراضاتی در این زمینه دارند چرا که در فصل تابستان به روستاها و حاشیه شهر می‌روند و مصرف آب بالایی هم دارند صرفاً بر اساس قانون استیفای حقوق مردم اقدام می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شرکت آبفای قم در پنج سال متوالی در کشور رتبه نخست را از نظر عملکرد، رتبه نخست در زمینه آموزش و رتبه نخست را در زمینه پژوهش و فناوری کسب کرده و چندین تولید در سطح خاورمیانه داشته و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ۱۷۰۲۵ آزمایشگاهی شده است.
صادق پور گفت: تمام مشخصات فنی آب از نظر کیفی طبق استاندارد است و با بالاترین کیفیت تصفیه و آزمایش می‌کنیم و هیچ آلودگی وجود ندارد امّا از نظر شوری با توجه به محدودیت منابع تنها راه حل کاهش مصرف است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بیان کرد: خدمت رسانی به مردم در شرکت‌آبفای استان امری شبانه‌روزی است و همه شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۲ به صورت ۲۴ ساعت از خدمت مورد نیاز خود در بخش‌های مرتبط با حوزه آب و فاضلاب برخوردار شوند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه
Translate »