افزایش ۵.۵ درصدی پیک مصرف برق در قم

دیدار فرماندهان پدافند هوایی با ۱۶ خانواده شهید ارتش در قم

گزارش تصویری/ سلام بر محرم

کتاب «وقتی بابا رئیس بود» در قم رونمایی شد

ویژه برنامه‌های حرم حضرت معصومه (س) در دهه اول محرم

قم رخت سیاه بر تن می‌کند

برگزاری هشت اجلاسیه در کنگره ملی شهدای استان قم

مراسم روز خبرنگار در قم برگزار شد

عکس/ آرامگاه شهدا گمنام در کوه خضر نبی

نخستین سوگواره «اشک کاظمی» برگزار می شود

ارائه خدمات مرجع مجازی در ۲۴ کتابخانه های عمومی استان قم

میزهای خدمت دستگاه های اجرایی قم در نمازجمعه

کد خبر: 9118 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 2:10:05 - پنجشنبه 2 دی 1400 | بدون نظر | |

طرح نسخه نویسی الکترونیکی در ۸۰ درصد کشور در حال اجرا است

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در جمع اصحاب رسانه استان قم گفت: از امروز چهارشنبه اول دیماه ۱۴۰۰ طبق قانون تمام نسخه‌های کشور می‌بایست الکترونیکی شود.


مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۲ میلیون نفر در کشور تحت پوشش این بیمه خبر داد.
محمدمهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در جمع اصحاب رسانه استان قم گفت: از امروز چهارشنبه اول دیماه ۱۴۰۰ طبق قانون تمام نسخه‌های کشور می‌بایست الکترونیکی شود.


وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد شفافیت و عدالت در نظام سلامت و ساماندهی بازار سلامت عنوان کرد و افزود: کاهش اشتباهات پزشکی در نسخه نویسی و هم چنین نسخه پیچی داروها در چند داروخانه از مزایای دیگر این طرح است.


ناصحی خاطرنشان کرد: مقاومت‌هایی در مسیر اجرای طرح وجود داشت که عدم اگاهی مردم، قطعی برق و اینترنت از جمله موانع به شمار می‌رود که با توجه به کنار رفتن نسخ کاغذی، نظارت در جهت اجرای کامل طرح و موانع در دستور کار قرار دارد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: به صورت فعال برنامه ریزی شده و نقاط آسیب پذیر و محروم و حاشیه نشین مورد توجه است، افرادی که از حق خود آشنا نبوده و اینکه از نعمت بیمه رایگان برخوردار هستند این موضوع برای آنها تبیین می شود..


وی با اشاره به اینکه طرح بزرگ و ارزشمندی است و فوائد بسیار زیادی دارد، گفت: منابع بیمه سلامت بی حد و مرز نیست و سرانه سلامت در کشور محدود است و به صورت ساماندهی شده به دست مردم می رسد.


ناصحی افزود: با طرح نسخه الکترونیکی اگر یک داروخانه دو قلم دارو داشته باشد می توان دو قلم دیگر را از داروخانه های دیگر دریافت کرد و سبب ساماندهی بازار سلامت شده است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران از تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های مربوط به ناباروری، بیماران اوتیسم و توانبخشی معلولان تحت نظر بهزیستی توسط سازمان بیمه سلامت ایرانیان خبر داد و خاطرنشان کرد: تا اواسط آذر ماه ۱۵۸ میلیارد تومان در حوزه توانبخشی و معلولی هزینه شده است.


وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از هزینه‌های ناباروری طبق تعهدات بیمه سلامت انجام می‌شود، افزود: بیمه سلامت در موضوع خدمات ناباروری در سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و بیماران تا سه نوبت در سال با مراجعه به مراکز دولتی و خصوصی و تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توانند خدمات بیمه ای دریافت کنند.


ناصحی گفت: ۵ صندوق ۴۲ میلیون نفر جمعیت در کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد که بزرگترین آن صندوق روستایی با ۲۰ میلیون نفر جمعیت و پوشش همگانی با ۱۳ میلیون و ۵۰۰ نفر جمعیت و صندوق کارکنان و صندوق ایرانیان و سایر اقشار به ارائه خدمت می‌پردازد.


مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به امنیت سامانه بیمه سلامت تاکید کرد: این موضوع بسیار مهم است چون ممکن است با هک روبرو شود، پدافند غیرعامل به صورت مکرر در حال بررسی و مراقب های لازم انجام می شود تا کمترین آسیب را داشته باشیم.


وی همچنین با اشاره به اینکه با توجه به پیشرفت و جهش خوبی که استان قم داشته است ۲۵ میلیارد تومان مازاد بر استان های دیگر به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: در بخش روستایی به روز بوده و پرداخت ها به پزشکان پایان هرماه پرداخت می شود و وقفه ای نداریم.

محمدرضا فخاریان قمی مدیر عامل بیمه سلامت ایران استان قم نیز با بیان اینکه قم ۹۳ درصد در صدور نسخه نویسی الکترونیکی توفیق دارد، افزود: در مراکز دولتی ۷۷ درصد و درمراکز خصوصی ۹۳ درصد حقق بخشیده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »