نشست هم اندیشی اساتید معلول برگزار می‌شود

روند تولید در استان و کشور نباید معطل تصمیمات مدیران دولتی شود.

موافقت وزیر کشور با تاسیس یک دهیاری در استان قم

اهمیت جذابیت ظاهری، محتوایی و تنوع موضوعی در نشست چگونگی ترغیب کودکان و نوجوانان

گزارش تصویری /جلسه شورای اداری شهرستان جعفرآباد به ریاست استاندار قم

خدمت به مردم جلب رضای خداوند متعال را به همراه دارد

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان قم

پیام خداحافظی استاندار قم

نمایشگاه بین المللی قم ویترین تولید و اقتصاد استان است

نشست مجازی کرامت گویی از حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود

آذین‌بندی شهر قم و بیت النور به مناسب سالروز ورود پربرکت کریمه اهل‌بیت(س)

لزوم مشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی در برگزاری شایسته ویژه برنامه های روز قم

کد خبر: 9015 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 13:30:38 - جمعه 28 آبان 1400 | بدون نظر | |

مراسم بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان قم برگزار شد

مراسم بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان قم با حضور مسئولان فرهنگی استان، کتابداران و فعالان کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش خبر استان قم، مراسم بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان قم با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» امروز پنجشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حامد حجتی، مدیرکل کانون پرورش فکری، مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه های عمومی کشور، دکتر نوریان، مدیرکل سازمان انتقال خون، نرجس نیازمند، عضو شورای شهر قم، صدیقه صدیق تقی زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم، مهدی فراهانی، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قم، اکبر احمدی، معاون مدیرکل امور زندان‌ها، حسن رجبیان مدیر مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا)، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سبحانی نسب، مدیر نشر جمال و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی، در تالار غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.


در ابتدای این نشست، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن تبریک هفته کتاب، کتابداران را طلایه داران و پیش قراولان مقابله با جنگ نرم دشمن در عرصه فرهنگی دانست که در دوران کرونا نیز با فعالیت های مجازی توانستند شبکه ای عظیم از گروه های اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی به وجود آورند و اجازه خاموش شدن چراغ کتابخانه ها را ندادند.


عمرانی همچنین با اشاره به طرح پیک کتاب کتابخانه های عمومی استان قم گفت: به رغم ریزش اولیه اعضای کتابخانه ها در دوران شروع ویروس کرونا، کتابخانه ها با احیای فعالیت های کتابخانه در فضای مجازی و همچنین با رساندن کتاب به منازل مردم به وسیله پیک کتاب، جان تازه ای گرفتند و امروز کتابخانه های عمومی استان قم بیش از ۳۰ هزار عضو فعال دارند.


سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم افزایش ۲۵% فضا های کتابخانه ای در استان قم با افتتاح کتابخانه عمومی شهدای نوبهار و افتتاح قریب الوقوع کتابخانه مرکزی قم را اتفاقی مهم در عرصه فرهنگ استان قم دانست و ابراز امیدواری کرد که با همت و عنایت خاص مسئولین استان، مشکل فقدان کتابخانه عمومی در منطقه پردیسان نیز حل شود. وی در این رابطه افزود: در گام نخست، امیدواریم به زودی بتوانیم اخبار خوبی را در جهت فراهم شدن کتابخانه سیار برای خدمت رسانی به مردم پردیسان منتشر کنیم.


سجاد عمرانی در بخش پایانی سخنان خود گفت: تشکر ویژه ای دارم از مراجع عظام تقلید که رهنمود های آنان چراغ روشن راه ماست.

خاصه از حضرات آیات آیت الله علوی گرگانی و آیت الله سبحانی که با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۲۴ آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار موجب دلگرمی خانواده بزرگ نهاد کتابخانه های عمومی شدند.


در ادامه این مراسم، دکتر سبحانی نسب، مدیر نشر جمال گفت: مسئله اصلی نشر کشور، تفاوت بین کتاب الکترونیکی و چاپی نیست، بلکه آنچه باید دغدغه اصلی باشد، محتواست.مدیر نشر جمال با اشاره به زرد بودن و بدون محتوا بودن بسیاری از کتاب های منتشر شده، تعهد و دقت در انتشار کتاب را در حوزه نشر حائز اهمیت دانست.


نرجس نیازمند، عضو هیئت رئیسه شورای شهر قم، سخنران بعدی این مراسم بود که در سخنانی از اهمیت گسترش کتابخانه های عمومی در استان قم و استفاده از پتانسیل های موجود در استان صحبت کرد و گفت: در شورای شهر پیگیر پرداخت نیم درصد شهرداری ها به اداره کل کتابخانه های عمومی هستیم و امیدواریم که این پیگیری ها به سرانجام برسد.


همچنین در این مراسم، پیام ارسالی آیت الله جعفر سبحانی به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار قرائت شد.


در پایان این مراسم از کتابخانه های برتر و کتابداران برگزیده، کتابخوانان برتر و سازمان های مشارکت کننده برگزیده تقدیر بعمل آمد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »