اجر شما همانند اجر شهدا می باشد

واکسیناسیون حداکثری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی لازمه بازگشایی مدارس قم

مراسم بزرگداشت علامه حسن‌زاده آملی به صورت مجازی در قم برگزار می‌شود

رونق و توسعه شهر در کنار بخش خصوصی نقش مستقیی در جذب سرمایه گذار دارد

معرفی قم به قمی ها درقالب تورهای قم شناسی

فیلم/اردوی فرهنگی ورزشی بسیجیان

نشست صمیمانه اعضا کتابخانه عمومی امام علی (ع) با نویسنده کتاب های کودک و نوجوان

پیگیری مشکلات جامعه کارگری استان

گزارش تصویری/افتتاح کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر (عج) روستای مبارک آباد قم

پیام تبریک استاندار قم به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

پیام شهردار قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

اضافه شدن دو شهرستان به قم

کد خبر: 8926 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۰:۰۱:۴۷ - شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

۵۲ دستگاه اتوبوس نو در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قمشهردار قم گفت: بااعتباری بالغ‌بر ۲۱۵ میلیارد تومان، ۵۲ دستگاه اتوبوس نو خریداری و به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم اضافه خواهد شد.

به گزارش خبر استان قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد از خرید ۵۲ دستگاه اتوبوس و تحویل آن به سازمان اتوبوس‌رانی جهت ورود به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم خبر داد.


وی برنامه‌ریزی انجام‌گرفته در جهت رفع دغدغه‌های شهرداری قم در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: اهتمام در خدمات‌رسانی مناسب و توسعه حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری بوده که همواره تلاش شده گام‌های اثرگذاری برای ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات این بخش برداشته شود.


شهردار قم با ارائه گزارشی از تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی گفت: باوجود مشکلات عدیده‌ای که در تأمین اتوبوس نو در کشور وجود دارد، دومین مرحله از خرید اتوبوس‌های شهری توسط شهرداری قم در سال‌های اخیر انجام شد.


دکتر سقائیان‌نژاد خرید مرحله نخست را شامل ۱۱۰ دستگاه اتوبوس با استاندارد یورو ۴ عنوان کرد که در سال گذشته این تعداد وارد ناوگان حمل‌ونقل شده و ادامه داد: با پیگیری‌های انجام‌شده در سطح کشوری و مجموعه دولت توانستیم در این مرحله ۵۲ دستگاه اتوبوس شهری با استانداردهای لازم را خریداری نماییم.


وی در تشریح روند تأمین اعتبار و عقد قرارداد خرید این اتوبوس‌ها گفت: در سال گذشته در سطح ملی پیگیری‌هایی انجام گرفت و توانستیم با اخذ مجوز فروش اوراق مشارکت، بخش عمده‌ای از اعتبار خرید این اتوبوس‌ها را تأمین و در سال جاری با فروش اوراق مشارکت و تأمین مابه‌التفاوت هزینه، مراحل نهایی را انجام و اتوبوس‌ها را تحویل بگیریم.


شهردار ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک و با تسریع در انجام مراحل اداری و تنظیم و عقد قراردادهای بهره‌برداری این اتوبوس‌ها وارد چرخه حمل و نقل عمومی شهر قم شوند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »