رفتن به بالا
  • یکشنبه - 21 شهریور 1400 - 00:32
  • کد خبر : ۸۹۱۲
  • مشاهده :  19 بازدید
  • چاپ خبر : سینمای ایران در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت

سینمای ایران در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در روز ملی سینما گفت: سینمای ایران، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت و امروز در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های هنری مورد حمایت متولیان فرهنگ و هنر شناخته می‌شود. « هوالمصور […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در روز ملی سینما گفت: سینمای ایران، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت و امروز در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های هنری مورد حمایت متولیان فرهنگ و هنر شناخته می‌شود.

« هوالمصور »
هنر-صنعت «سینما»، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین ابزارهای فرهنگی و رسانه‌ جمعی در نظام‌ اجتماعی جهان امروز، بدون تردید نقش بسزایی در همگرایی، همراهی و همبستگی اجتماعی در مسیر رشد، شکوفایی و توسعه فرهنگ عمومی و ارتقای خودآگاهی و شناخت اجتماعی دارد.


سینمای مطلوب، ابزاری شگفت‌انگیز برای درک بیشتر آسیب‌ها و بطن جامعه است و زمینه‌ساز تعالی باورها و الگوسازی رفتاری در جامعه خواهد بود. در این میان، سینما و سینماگر و تولیداتی مورد نیاز است که مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد.


سینمای ایران، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت و امروز در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های هنری مورد حمایت متولیان فرهنگ و هنر شناخته می‌شود؛ در شرایط کنونی جامعه امروز، درخت تنومند سینمای ملی ایران، افتخار دارد شاهد حضور موثر نسلی هنرمند از پیشکسوتان مجرب و محنک و جوانان متعهد و متخلق باشد.


اینجانب روز بیست و یکم شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» را فرصتی مغتنم و مناسب برای تکریم و تقدیر تمامی هنرمندان متعهد سینمای کشور و خانواده فرهیخته سینماگران استان قم می‌دانم و ضمن گرامیداشت این روز، برای تمامی تلاشگران و علاقه‌مندان به هنر هفتم آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون مسئلت می‌نمایم.

۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰
سید موسی حسینی کاشانی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه
Translate »