سومین یادواره شهدا و تکریم ۷۹۲ عضو خانواده ایثارگری شهرداری قم برگزار شد

با سلیقه خوب می توان کارهای فرهنگی و آزادی های انسانی را در کنار هم جمع کرد

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در قم

کمیته تحقیق با دستور استاندار قم

مسئله اصلی قوه قضائیه نیازمند کار فقهی و میدانی است

ارجاع ۲۸۵ پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه یک

اطاله دادرسی از مشکلات قضایی است

اهدای ۱۵۰۰ نسخه کتاب از سوی خانواده مرحوم سلیمی به کتابخانه مرکزی قم

تصاویر/ موزه دفاع مقدس

گزارش تصویری/ امامزاده سید سربخش قم

گزارش تصویری/ امامزاده شاه حمزه قم

تدارک بسیار مناسب کودهای کشاورزی یارانه ای در فروردین ۱۴۰۱

کد خبر: 8852 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 14:18:02 - چهارشنبه 10 شهریور 1400 | بدون نظر | |

هدف اصلی کاروان ایثار تعظیم شعائر حسینی است

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به اهداف طرح کاروان ایثار گفت: هدف اصلی این طرح ها تعظیم شعائر حسینی(ع) و تکریم خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران است که امسال به دلیل شرایط خاص کرونایی و محدودیت برپایی مجالس و محافل سوگواری در فضاهای سربسته در جوار منازل شهدا و در فضاهای باز و غیرمسقف به اجرا در می آید.

به گزارش خبر استان قم، وی ادامه داد: طرح کاروان ایثار از دهه دوم محرم  سال جاری آغاز شده و تا پایان سال و در مناسبت های مختلف با رعایت کلیه ضوابط بهداشتی مقابله با کرونا و حفظ فاصله اجتماعی به اجرا گذاشته می شود.

مقیمی عنوان کرد: در قالب این برنامه معنوی مراسم مداحی، مرثیه سرایی و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) اجرا شده و فضای روح بخشی در محلات و کوچه های خانواده شهدا ایجاد می شود.

وی ابراز داشت: در طرح کاروان ایثار از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم، شهدای آتشنشان، شهدای سلامت و شهدای امنیت تقدیر به عمل آمده و گوشه ای از قدرشناسی مردم ولایت مدار قم از جان گذشتگی های ناتمام خانواده شهدا به صورت عملی به تصویر کشیده می شود.

مقیمی با اشاره به استقبال همسایگان و مردم محله از طرح کاروان ایثار گفت: این طرح از ابتدا به دلیل برگزاری در محوطه باز و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و شیوه نامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا با استقبال ویژه شهروندان قمی همراه شده است.

مدیرسازمان فرهنگی هنری وزشی شهرداری قم گفت: تاکنون از این مجموعه برنامه، مراسم روضه خوانی در جوار بیوت معظم شهیدان علی سلیمانی و شهید حجت الاسلام دامغانی برگزار گردیده است.

وی در  پایان بیان کرد: طرح کاروان ایثار شامل برپایی مراسم معنوی روضه خوانی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در جوار منزل شهدای عظیم الشأن، جانبازان و ایثارگران گرانقدر شهر مقدس قم  به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم و با همکاری بسیج مداحان و هیئات استان همزمان با ایام عزاداری ماه محرم و صفر در  محلات مختلف شهر مقدس قم اجرا خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »