اجر شما همانند اجر شهدا می باشد

واکسیناسیون حداکثری و رعایت دستورالعمل های بهداشتی لازمه بازگشایی مدارس قم

مراسم بزرگداشت علامه حسن‌زاده آملی به صورت مجازی در قم برگزار می‌شود

رونق و توسعه شهر در کنار بخش خصوصی نقش مستقیی در جذب سرمایه گذار دارد

معرفی قم به قمی ها درقالب تورهای قم شناسی

فیلم/اردوی فرهنگی ورزشی بسیجیان

نشست صمیمانه اعضا کتابخانه عمومی امام علی (ع) با نویسنده کتاب های کودک و نوجوان

پیگیری مشکلات جامعه کارگری استان

گزارش تصویری/افتتاح کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر (عج) روستای مبارک آباد قم

پیام تبریک استاندار قم به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

پیام شهردار قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

۵۲ دستگاه اتوبوس نو در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم

کد خبر: 8849 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۴:۱۲:۰۸ - چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه و رسانه ها جهت تزریق واکسن

استاندار قم با اشاره به برخی اظهار نظرها در راستای ایجاد تردید در واکسیناسیون خاطرنشان کرد: از صدا و سیما، حوزه های علمیه، علما و اصحاب رسانه درخواست داریم نسبت به تشویق شهروندان به دریافت واکسن دولت را کمک کنند.


به گزارش خبر استان قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در صد و دومین جلسه ستاد استانی کرونا طی سخنانی تشدید نظارت ها بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط شهروندان را ضروری دانست.


استاندار قم با بیان اینکه هنوز از پیک پنجم کرونا عبور نکرده ایم افزود: امیدواریم با همراهی مردم با سیاست های ستاد ملی و استانی کرونا بتوانیم شدت شیوع بیماری را کاهش داده و سیر آن را نزولی کنیم.


سرمست با اشاره به شتاب واکسیناسیون در استان قم و توسعه ی مراکز واکسیناسیون ادامه داد: کاهش ۵ ساله ی سن واکسیناسیون در این جلسه مصوب شد که با دریافت مجوز آن از وزارت بهداشت می توانیم شهروندان با سنین پایین تر را نیز واکسینه کنیم.


وی در ادامه اولویت واکسیناسیون افراد پرخطر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برخی اظهار نظرها در راستای ایجاد تردید در واکسیناسیون خاطرنشان کرد: از صدا و سیما، حوزه های علمیه، علما و اصحاب رسانه درخواست داریم نسبت به تشویق شهروندان به دریافت واکسن دولت را کمک کنند.


استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهره برداری از چند طرح درمانی در استان قم گفت: پیگیری راه اندازی بیمارستانی صحرایی ارتش برای شرایط اضطراری نیز هستیم.
سرمست همچنین پیگیری ظرفیت های مغفول درمانی از جمله بیمارستان الهادی را ضروری دانست و تصریح کرد: بایستی از ظرفیت همه ی دستگاه ها و نهادها برای بهره برداری از این بیمارستان بهره گرفته شود.
استاندار قم تامین اکسیژن بیمارستان های قم با استفاده از ظرفیت های خیرین و وزارت بهداشت را ضروری دانست و گفت: خیرین در این راستا اعلام آمادگی کرده اند و دانشگاه علوم پزشکی بایستی هماهنگی های لازم را در این خصوص انجام دهد.


سرمست اعلام آمادگی واردات واکسن توسط بخش خصوصی قم را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای واردات واکسن توسط خیرین و بخش خصوصی هستیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود از بهره برداری قریب الوقوع از تصفیه خانه ی جدید آب قم با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: امیدواریم با افتتاح این تصفیه خانه ضریب تامین پایدار آب شرب شهروندان افزایش یابد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »