با سلیقه خوب می توان کارهای فرهنگی و آزادی های انسانی را در کنار هم جمع کرد

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در قم

کمیته تحقیق با دستور استاندار قم

مسئله اصلی قوه قضائیه نیازمند کار فقهی و میدانی است

ارجاع ۲۸۵ پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه یک

اطاله دادرسی از مشکلات قضایی است

اهدای ۱۵۰۰ نسخه کتاب از سوی خانواده مرحوم سلیمی به کتابخانه مرکزی قم

تصاویر/ موزه دفاع مقدس

گزارش تصویری/ امامزاده سید سربخش قم

گزارش تصویری/ امامزاده شاه حمزه قم

تدارک بسیار مناسب کودهای کشاورزی یارانه ای در فروردین ۱۴۰۱

همایش “جمعیت جوانان” در قم برگزار خواهد شد

کد خبر: 8827 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 10:52:17 - سه شنبه 2 شهریور 1400 | بدون نظر | |

بهره‌برداری از پروژه‌های آبفای استان با اعتبار ۲۵۵ میلیارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره‌برداری از پروژه‌های آبفای استان با اعتباری بالغ بر ۲۵۵ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبر استان قم، دکتر علی جان صادق پور با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همچنین هفته دولت، به ارائه گزارشی از پروژه‌های آماده بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اشاره پرداخت و از پایان عملیات احداث مخزن ذخیره آب شهر کهک و لوله‌گذاری آن خبر داد.

وی با بیان اینکه این مخزن و شبکه لوله‌گذاری آن در مجموع با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است گفت: مخزن ذخیره جدید شهر کهک با ظرفیت هزار مترمکعب و با هدف مدیریت فشار شبکهتوزیع و افزایش حجم ذخیره این شهر احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم لوله گذاری شبکه توزیع شهرقم در مناطق فاقد شبکه توزیع به طول حدود ۶ هزار متر را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: این میزان شبکه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال احداث شده که مشکلات شهروندان این مناطق را برطرف خواهد کرد.

وی همچنین از اصلاح شبکه توزیع شهر قم به طول بیش از ۲ هزار متر خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه نیز با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به انجام رسیده و آماده بهره‌برداری در هفته دولت است.

دکتر صادق پور با اشاره به اجرای بیش از ۸ هزار متر لوله‌گذاری شبکهتوزیع شهرها و روستاهای استان در مناطق فاقد شبکه با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته بخش زیادی از مردم استان در شهرهای و روستاهای تابعه از آب سالم و بهداشتی برخوردار شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن بسیاری از استان‌های کشور از جمله قم به شرایط تنش آبی تأکید کرد: در همین راستا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی کردیم از تمام منابعی که در اختیار داریم به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در همین راستا به بهسازی و بازسازی چاه‌های آب اشاره کرد و گفت: ترمیم جدار، احیا و رسوب‌زدایی ۹ حلقه چاه و وارد مدار کردن چاه‌های خارج از مدار از جمله اقداماتی است که با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال صورت گرفته و آماده بهره‌برداری است.

وی در ادامه از تهیه و نصب 35  دستگاه کلرزن آب‌ژاول در برخی از روستاهای قم از جمله حاجی‌آباد آقا، علی‌آباد نیزار و سعدآباد و… به منظور اطمینان از سلامت و بهداشت آب با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال خبر داد.

دکتر صادق پور در پایان خاطرنشان کرد: در هفته دولت کلنگ احداث خطوط انتقال آب کهک، سایت مخازن و ایستگاه پمپاژ بین‌راهی شماره۳ نیز با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال به زمین زده خواهد شد.

منبع: روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »