با سلیقه خوب می توان کارهای فرهنگی و آزادی های انسانی را در کنار هم جمع کرد

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در قم

کمیته تحقیق با دستور استاندار قم

مسئله اصلی قوه قضائیه نیازمند کار فقهی و میدانی است

ارجاع ۲۸۵ پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ در منطقه یک

اطاله دادرسی از مشکلات قضایی است

اهدای ۱۵۰۰ نسخه کتاب از سوی خانواده مرحوم سلیمی به کتابخانه مرکزی قم

تصاویر/ موزه دفاع مقدس

گزارش تصویری/ امامزاده سید سربخش قم

گزارش تصویری/ امامزاده شاه حمزه قم

تدارک بسیار مناسب کودهای کشاورزی یارانه ای در فروردین ۱۴۰۱

همایش “جمعیت جوانان” در قم برگزار خواهد شد

کد خبر: 8785 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 13:31:12 - جمعه 29 مرداد 1400 | بدون نظر | |

آیین سنتی چهارپایه خوانی در قم برگزار می شود

آیین سنتی چهارپایه خوانی به همراه تجلیل از خادمان هیآت مذهبی قم همزمان با ایام سوگواری سید وسالار شهیدان(ع) در جوار مزار شهدای شیخان قم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
آیین سنتی چهارپایه خوانی، خبر استان قم

به گزارش خبر استان قم، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: آیین سنتی چهارپایه خوانی به همراه تجلیل از خادمان هیآت مذهبی قم همزمان با ایام سوگواری سید وسالار شهیدان(ع) در جوار مزار شهدای شیخان قم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

ابوالقاسم مقیمی  اظهار داشت: آیین سنتی چهارپایه خوانی از روز یکشنبه ۳۱ مردادماه تا روز پنجشنبه ۴ شهریورماه سالجاری از ساعت ۱۸ و۳۰ تا ساعت ۲۰ شب در خیابان ارم و در مقابل مزار شیخان در فضای باز برگزار می شود.


مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: در این آیین سنتی مداحان اهل بیت(ع) حاج عباس حیدرزاده، سیدعلی حسینی نژاد، مسعود زمانی، علی حبیب زاده و سیدرضا تحویدار به مرثیه سرایی خواهند پرداخت.


مقیمی با اشاره به ضرورت انتقال ارزش ها و آیین های اصیل سنتی به نسل جوان جامعه، خاطرنشان کرد: مدیحه سرایی و چهارپایه خوانی مداحان نوجوان و شاخص شهر قم از بخش های مهم برگزاری این سنت آیینی است.


وی تجلیل از خادمان هیأت های مذهبی و قدردانی از تلاش های آنها جهت تعظیم شعائر حسینی(ع) با پایبندی به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را از اهداف برپایی آیین سنتی چهارپایه خوانی در قم دانست و گفت: در ابتدای این آیین قاریان برگزیده مسابقات بین المللی قرآن کریم آیاتی از قرآن کریم را تلاوت خواهند کرد.


مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به قدمت آیین چهارپایه خوانی در قم، ابراز کرد: سنت چهارپایه خوانی از روزگاران گذشته توسط مرحوم حاج حسین مولوی بزرگ مداحان قم اجرا می شد و این آیین دارای اصالت و ریشه فرهنگی در این استان می باشد.


مقیمی خاطرنشان کرد: آیین سنتی چهارپایه خوانی با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و جامعه مداحان استان قم ترتیب خواهد یافت و طبق برنامه ریزی های انجام شده این آیین بتدریج در سطح محلات شهر قم نیز به اجرا در خواهد آمد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »