نشست هم اندیشی اساتید معلول برگزار می‌شود

روند تولید در استان و کشور نباید معطل تصمیمات مدیران دولتی شود.

موافقت وزیر کشور با تاسیس یک دهیاری در استان قم

اهمیت جذابیت ظاهری، محتوایی و تنوع موضوعی در نشست چگونگی ترغیب کودکان و نوجوانان

گزارش تصویری /جلسه شورای اداری شهرستان جعفرآباد به ریاست استاندار قم

مراسم بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان قم برگزار شد

خدمت به مردم جلب رضای خداوند متعال را به همراه دارد

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان قم

پیام خداحافظی استاندار قم

نمایشگاه بین المللی قم ویترین تولید و اقتصاد استان است

نشست مجازی کرامت گویی از حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود

آذین‌بندی شهر قم و بیت النور به مناسب سالروز ورود پربرکت کریمه اهل‌بیت(س)

کد خبر: 8574 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 14:16:04 - جمعه 15 مرداد 1400 | بدون نظر | |

برپایی حسینیه ها در فضای باز

شعبان زاده سیاست سازمان تبلیغات قم را در ماه های محرم و صفر سال جاری، برپایی حسینیه ها در فضای باز عنوان کرد و یادآور شد: ساماندهی برنامه روضه بانوان بویژه در فضای روضه های خانگی نیز یکی دیگر از برنامه های این اداره کل برای پاسداشت محرم و سفر سال جاری در عین رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

به گزارش خبر استان قم، حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده درباره فعالیت هیئات مذهبی در ماه های محرم و صفر پیشِ رو بیان کرد: در دو هفته آینده، دو برنامه توجیهی برای مداحان و رؤسای هیئات مذهبی استان در دستور کار است.

وی همچنین به برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان برای برگزاری عزاداری ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی توجه داد و اظهار کرد: برنامه های تدارک دیده شده در پنج محور از سوی این اداره کل پیگیری و دنبال می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سپس به ضرورت هماهنگی، اطلاع رسانی و توجیه هیئات مذهبی برای برپایی مراسم های عزاداری اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های این اداره کل در ماه های محرم و صفر سال جاری، حرکت به سمت راه اندازی برنامه های عزاداری غیرجمعیت پایه است و از این رو، راه اندازی هزار حسینیه سیار در دستور کار قرار دارد.

شعبان زاده ادامه داد: این برنامه با مشارکت و هماهنگی سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی در دو نوبت یک ساعت به اذان ظهر و یک ساعت به اذان مغرب با راه اندازی و پخش زنده «رادیوهیئت» برگزار می شود و واعظان، شاعران و مداحان در آن به اجرای برنامه می پردازند.

وی افزود: بر این اساس، خودروهای حمل و نقل عمومی می توانند با حضور در این برنامه، نوای حماسه حسینی را به سرتاسر شهر و استان منتقل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سپس به بسیج فعالان حوزه مجازی برای برپایی حدود یک هزار حسینیه مجازی در ایام محرم و صفر توجه داد و اذعان کرد: یکی دیگر از برنامه های ما در سال جاری، استقبال از برگزاری برنامه هیئت های بزرگ و پُرجمعیت در فضای باز است، ضمن آن که برپایی برنامه این هیئت های شاخص در فضای باز به صورت آگاهانه از سوی این اداره کل پیگیری می شود.

شعبان زاده سیاست دیگر اداره کل متبوع خود را در ماه های محرم و صفر سال جاری، برپایی حسینیه ها در فضای باز عنوان کرد و یادآور شد: ساماندهی برنامه روضه بانوان بویژه در فضای روضه های خانگی نیز یکی دیگر از برنامه های این اداره کل برای پاسداشت محرم و سفر سال جاری در عین رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی با بیان این که در سال گذشته از مجموع یک هزار و ۴۵۰ درخواست برای راه اندازی هیئت در ماه های محرم و صفر، با یک هزار و ۱۵۰ درخواست موافقت شده است ابراز امیدواری کرد با تعامل هیئات مذهبی، استقبال از برگزاری روضه های سیار و مجازی و همچنین برپایی حسینیه ها در فضاهای باز بیش از پیش باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »