نشست هم اندیشی اساتید معلول برگزار می‌شود

روند تولید در استان و کشور نباید معطل تصمیمات مدیران دولتی شود.

موافقت وزیر کشور با تاسیس یک دهیاری در استان قم

اهمیت جذابیت ظاهری، محتوایی و تنوع موضوعی در نشست چگونگی ترغیب کودکان و نوجوانان

گزارش تصویری /جلسه شورای اداری شهرستان جعفرآباد به ریاست استاندار قم

مراسم بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان قم برگزار شد

خدمت به مردم جلب رضای خداوند متعال را به همراه دارد

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان قم

پیام خداحافظی استاندار قم

نمایشگاه بین المللی قم ویترین تولید و اقتصاد استان است

نشست مجازی کرامت گویی از حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود

آذین‌بندی شهر قم و بیت النور به مناسب سالروز ورود پربرکت کریمه اهل‌بیت(س)

کد خبر: 8444 ||خبر استان قم | زمان انتشار: 23:28:20 - سه شنبه 5 مرداد 1400 | بدون نظر | |

فرهنگ ترافیک به‌صورت عملی به دانش آموزان آموزش داده شود

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار رییس پلیس راهور استان قم، پلیس را مساوی بانظم در یک کشور دانست و با اشاره به لزوم فعالیت فرهنگی-آموزشی در این زمینه خاطرنشان کرد: من معتقدم کار فرهنگی و آموزش در زمینه قوانین باید از آموزش‌وپرورش و سنین کودکی آغاز شود. در روایت داریم: «العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر» یعنی علم در کودکی مانند نقش بر سنگ است و در ذهن شخص حک می‌شود مانند نقشی که در سنگ حک می‌شود و در طی سالیان دراز باقی می‌ماند.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در حال حاضر در کتب آموزشی-تحصیلی به‌صورت بسیار جزئی به این مطلب پرداخته‌شده است. وی ضمن اشاره به لزوم استفاده از آموزش عملی علاوه بر آموزش نظری خاطرنشان کرد: باید علاوه بر آموزش این مطالب به دانش آموزان در کتب درسی، دوره‌های آموزش عملی نیز از طرف پلیس راهور به این منظور برگزار شود.

امام‌جمعه قم با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت سخنرانان معروف کشوری که عمدتاً از شهر قم هستند، گفت: سخنرانان معروف باید این مطالب را با خمیرمایه‌های دینی مانند اهمیت حفظ جان خود و دیگران، یا تحت عنوان نظم و انضباط و مسائل این‌چنینی، از طریق تریبون‌هایی که در اختیاردارند، مانند برنامه سمت خدا که در سطح کشور بیننده زیادی نیز دارد، مطرح کنند.

وی کمک گرفتن از ائمه جماعات و استفاده از ظرفیت مساجد را نیز در افزایش بیش‌ازپیش فرهنگ ترافیک مؤثر دانست و ضمن اشاره به ظرفیت نماز جمعه و مبلغین حوزه علمیه افزود: با هماهنگی از طریق معاونت جامعه و مردم جامعه مدرسین با ائمه جمعه و جماعت سراسر استان به صورت منظم در مساجد حاضر شوید و مسائل مربوط به تردد و ترافیک را به نمازگزاران انتقال دهید. در ایام تبلیغی و فعالیت‌های تبلیغی طلاب و روحانیون می توانند در افزایش آگاهی مردم در این زمینه کمک فراوانی داشته باشند.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری فضای مجازی را یکی دیگر از راهکارهای انتقال مفاهیم و فرهنگ ترافیک دانست و افزود از طریق نرم افزارها و دیگر روشهای در دسترس می توان زمینه سازی آموزش مناسبی به قشرهای مختلف جامعه ارائه نمود.

وی با اشاره به بحث اصلاح زیرساخت‌ها افزود: اصلاح جاده‌ها و ایمن‌سازی معابر نیز از اموری است که از اهمیت بالایی برخوردار است و شهرداری باید در این زمینه همکاری لازم را با پلیس راهور به عمل رساند.

رییس جامعه مدرسین در پایان سخنان خود ضمن آرزوی توفیق و موفقیت بر لزوم افزایش فرهنگ ترافیک در قم اشاره کرد و گفت: شهر قم باید در این زمینه الگو باشد چه برای سطح کشور و حتی برای زائرینی که به شهر قم سفر می کنند.

 در ابتدای جلسه سرهنگ صدفی فرماندهی راهور استان قم به ارائه گزارشی از عملکرد پلیس راهور و آسیب هایی که در رابطه با تردد شهروندان استان قم وجود دارد پرداخت و بر لزوم آموزش­های همگانی و اهمیت رعایت قوانین در شهر و استان قم تاکید داشت و پیشنهادات خود را نیز در این زمینه مطرح نمودند.

همچنین سرگرد هاشمی نیز در رابطه با فرهنگ ترافیک و  اقداماتی  که در این جهت در سطح استان قم در حال انجام است گزارشی ارائه نمودند و یکی از راهکارهای نهادینه شدن فرهنگ ترافیک را ایجاد تعامل بین حوزه علمیه، راهور و مردم، جهت فرهنگ سازی دانستند./

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »