پیام شهردار قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

۵۲ دستگاه اتوبوس نو در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم

اضافه شدن دو شهرستان به قم

کتاب «اخلاق و معنویت در نهضت عاشورا» منتشر شد

سینمای ایران در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت

گزارش تصویری/ افتتاح بیمارستان تنفسی ۷۰ نفره ارتش

توزیع بیش از ۸۲ هزار تن آسفالت در شهر قم

افتتاح بیمارستان ۷۰ تختخوابی بیماران تنفسی در قم

برگزاری مراسم در جوار منازل شهدا

اطلاعیه سازمان آب مبنی بر افت فشار

گزارش تصویری/ سفر وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی به قم

هدف اصلی کاروان ایثار تعظیم شعائر حسینی است

کد خبر: 8281 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۸:۴۸:۵۹ - چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

استاندار قم: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مدیریت واحد است

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سالن کرامت استانداری، افزود: برگزاری مستمر و منظم این این شورا می‌تواند منجر به اجماع نظر و همسویی دستگاه‌های ذیربط در قالب مدیریتی واحد شود که حاصل این هماهنگی ها، کسب نتایج مهم در خصوص مبارزه و پیشگیری در زمینه مواد مخدر است.

وی، مواد مخدر را بحرانی جهانی دانست و ادامه داد: برای مقابله با این بلای خانمان سوز، به عزم ملی، اهتمام مداوم و تعامل و هم افزایی همه بخش ها نیاز است.

استاندار قم، با بیان اهمیت اقدامات و فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته های ذیل این ستاد، افزود: با همکاری بین اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و نیز تعیین حدود و گستره مساله مواد مخدر در استان می تواند پیامدهای شوم آن را کاهش داد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اجرای کامل سند تحول اجتماعی در استان اظهار داشت: برنامه های مدون این سند در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و زدودن چهره شهر مقدس قم از وجود معتادان متجاهر باید به طور کامل اجرایی شود.

در این جلسه ضمن تجلیل از خدمات و زحمات ابوالفضل شریفی دبیر پیشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم، کریم حمیدوند با حکم دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان دبیر جدید این شورا در استان معارفه شد.

چند شهرستانی شدن، دستاورد مهمی برای توسعه قم است

استاندار قم همچنین در در دیدار با امام جمعه و اعضای شورای شهر قنوات قم، افزایش شهرستان های قم از یک به سه شهرستان طی ماه های اخیر با تصویب هیات دولت را دستاوردی مهم برای این استان دانست و گفت: چند شهرستانی شدن این استان نقش بسیار مهم و حیاتی در توسعه آن دارد.

سرمست افزود: ایجاد دو شهرستان جدید کهک و جعفرآباد، یک دستاورد بزرگ و تأثیرگذار در آینده توسعه و پیشرفت استان و بخش های تابعه آن است.

وی یکی از موانع و محدودیت های مهم توسعه قم در گذشته را تک شهرستانی بودن این استان دانست و گفت: این موضوع موجب شد که قم در تخصیص اعتبارات با چالش های جدی طی سال های اخیر مواجه باشد که با رفع این مانع، توسعه این استان با شتاب همراه خواهد شد.

استاندار قم توسعه متوازن بخش ها و مناطق را یکی از رویکردها و برنامه های مدیریت استان برشمرد و گفت: برای تحقق این مهم و شتاب بخشی به توسعه و پیشرفت بخش های قم از تمام ظرفیت ها و فرصت ها باید استفاده مناسبی شود.

سرمست، فضای همدلی، صمیمیت و تفاهم بین مجموعه های مختلف کاری را مورد توجه قرار داد و گفت: این موضوع یکی از نقاط قوت کار در استان و در راستای سیاست های کلی نظام است و در پیشبرد شایسته و مطلوب امور نقش بسزایی دارد.

احداث نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم ضروری است

استاندار قم همچنین در چهل و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اهمیت و جایگاه فرش قم گفت: احداث نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم یکی از مسائل اولویت دار و مورد پیگیری مدیریت استان طی سال های گذشته است.

سرمست، با بیان اینکه برای رفع موانع و سرعت بخشی به روند احداث و تکمیل این پروژه راهکاری اجرایی مناسبی احصاء و پیشنهاد شده است گفت: در حال حاضر بهترین راه پیش روی استان برای تسریع در ساخت این پروژه، استفاده از ظرفیت های داخلی استان است و باید ساز و کارهای تحقق این مهم فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدام های صورت گرفته در زمینه تامین مسکن به ویژه مسکن کارگران و اقشار کم برخوردار در استان، گفت: پیگیری های متمادی و متعدد در این زمینه از جمله ساخت شهرک مسکونی کارگران در دستور کار  است.

استاندار قم، همچنین با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف برق در استان افزود: کمیته ویژه ای در معاونت عمرانی استانداری برای مدیریت بهینه مصرف برق در قم ایجاد شده است که  امیدواریم با همکاری مردم و صاحبان واحدهای اقتصادی صنایع بزرگ و اثرگذار، شاهد کمترین خاموشی در مصارف خانگی و صنعتی استان باشیم.

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »