پیام شهردار قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

۵۲ دستگاه اتوبوس نو در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم

اضافه شدن دو شهرستان به قم

کتاب «اخلاق و معنویت در نهضت عاشورا» منتشر شد

سینمای ایران در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت

گزارش تصویری/ افتتاح بیمارستان تنفسی ۷۰ نفره ارتش

توزیع بیش از ۸۲ هزار تن آسفالت در شهر قم

افتتاح بیمارستان ۷۰ تختخوابی بیماران تنفسی در قم

برگزاری مراسم در جوار منازل شهدا

اطلاعیه سازمان آب مبنی بر افت فشار

گزارش تصویری/ سفر وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی به قم

هدف اصلی کاروان ایثار تعظیم شعائر حسینی است

کد خبر: 8273 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۹:۳۰:۴۶ - چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ | بدون نظر | |

منحصر کردن رهبر انقلاب به‌جریان اصولگرایی افراط‌گرایی است

به گزارش سه‌شنبه شب ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی بنایی در هفتمین دوره از سلسله کرسی‌های آزاد اندیشی با عنوان فرآیند تحقق  انقلاب اسلامی در موسسه آموزش عالی طلوع مهر قم موضوع فرآیند تحقق انقلاب اسلامی را یک موضوع جذاب و پردامنه دانست و اظهار داشت: این موضوع از بحث‌های ضروری کشور و از مباحثی است که بعد از مراسم تنفیذ در کشور بیشتر مطرح خواهد شد، از این رو این مجمع به‌عنوان یک جبهه فکری و اعتقادی و پیشتاز، این بحث را آغاز می‌کند، و لازم است دوستان ما از مسائل جاری روز کشور اطلاع و تحلیل داشته باشند و افکار خود را در این راستا جهت دهی کنند و این امر یک گام مهم برای پیشرفت انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آید.

رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر با اشاره به‌اینکه تاکنون ۶ دوره از کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار کرده‌ایم که هر دوره ۲۰ جلسه طول کشیده است خاطرنشان کرد: در این دوره محتوای بحث عمق بیشتری می یابد، تحقیق و پژوهش در این زمینه که یک بحث پژوهشگاهی و آکادمیک است با بیانی شیوا و روان و احیانا با پاورپوینت مطرح می‌شود تا برای همه قابل استفاده باشد.

بنایی تصریح کرد: ‌براساس بازخوردی که از بازتاب رسانه‌ای وسایت‌های معتبر خبری کشور به‌دست می‌آید، انتشار این مطالب مورد استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و گاهی بیشتر از خود ما اصرار بر چاپ و نشر گسترده این آثار را دارند، امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر کارهای کرسی‌های دوره قبل را که در مرحله ویرایش و آماده‌سازی است را چاپ و منتشر نماییم تا همه دوستان انقلابی و جهادی و علاقمندان به‌مباحث نظری و کارشناسی در سراسر کشور بتوانند از آن استفاده کنند.

وی سپس با اشاره به‌انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان داشت: وضعیتی که ما در دوره سیزدهم ریاست جمهوری با آن مواجه هستیم رقابت و کُنشگری داخل جریان اصولگرایی است.

نماینده سابق قم در مجلس اضافه کرد: راه رشد و موفقیت یک جامعه آزاد و احزاب و تشکل‌ها، حرکت بر مدار اعتدال و به‌دور از افراط و تفریط می باشد.

وی یادآور شد: همه ما از برخی تندروی‌های آغاز انقلاب و برخی از افراطی‌گری‌هایی که همیشه دل رهبر انقلاب را به‌درد آورده و گلایه‌مند ساخته، کم و بیش آشنا و آگاه هستیم، اصل اعتدال در سلوک و رفتار اجتماعی یک امر قرآنی است.

بنایی حفظ خط اعتدال در نظام اسلامی و رعایت اصول اولیه اخلاق اسلامی را از نخستین وظایف جامعه اصولگرایی توصیف کرد و گفت: یکی از انواع افراطی‌گری، منحصر کردن رهبری معظم انقلاب به‌جریان اصولگرایی است، ما اصولگرایان نباید تصور کنیم پسرخوانده خدا هستیم و فقط خود را مشروع دانسته و بقیه را نامشروع بدانیم، ولایت فقیه، امامت بر اُمت است، نه امامت صِرف بر یک جریان سیاسی، شاید به‌همین خاطر بود که پیامبر اکرم (ص)  مکرر می فرمودند: من و علی پدر این اُمت هستیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید با عملکرد جهادی و مخلصانه جلوی ریزش نیروهای اصیل و وفادار را گرفته و مانع از دلسردی و بی‌انگیزه شدن آنها شویم، حفظ امید و ایجاد انگیزه برای همراهی نخبگان برای ما یک اصل حیاتی است.

وی ادامه داد: جدا شدن و پیاده شدن مردم و نخبگان از قطار انقلاب برای هیچ کس مطلوب نیست.

بنایی در ادامه یادآور شد: مهمترین نکته جهت حفظ و تداوم ارزش‌های انقلاب توسط جریان اصولگرا، حفظ ارتباط مناسب با روحانیت و مرجعیت است، ارتباط نداشتن با روحانیت و حوزه‌های علمیه و مراجع عظام، به‌ضرر نظام و انقلاب است و قطعا رهبر انقلاب نیز با این سیاست مخالف هستند، از این رو نباید شرایط به‌گونه‌ای ترسیم شود که از ارتباطات با روحانیت کاسته شود.

وی گفت: ما به‌استناد فرمایش حضرت سیدالشهدا (ع) و حسب وصیت نامه امام (ره) و دیدگاه‌های رهبری و بر اساس راه رشد و کمالی که برای ما پیش بینی و طراحی شده است، باید با نشاط و انگیزه در صحنه حضور فعال داشته باشیم.

وی بیان کرد: وظیفه شرعی ما در حال حاضر حضور در صحنه، تواصی به‌خیر و امر به‌معروف و نهی از منکر بوده و باید تلاش کنیم که حرکت هایمان همراه با تدبیر و اخلاص و با برنامه‌ریزی باشد تا همه ما و کشور و نظام و انقلاب مشمول نظر و عنایت خاص امام زمان (عج) قرار گیریم./

Adblock test (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار
Translate »