رییس کانون سردفترداران قم: تنظیم سند انتقال خودرو اجباری است

باشگاه‌های ورزشی متحمل بیشترین خسارت در ایام کرونا شده‌اند

کمبود زمین مشکل اصلی سرمایه‌گذاری در قم است

استاندار قم درگذشت سید مرتضی طباطبایی را تسلیت گفت

احداث مسیر دریاچه نمک قم ۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

چهار هزار و ۲۰۸ مورد نظارت بهداشتی در قم انجام شد

اعلام وضعیت بحرانی تا نگرانی از شیب تند گسترش ویروس کرونا در قم

اختصاص ۱۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات به تولید تا تکمیل طرح قطار شهری قم

وضعیت بحرانی کرونا در قم اعلام شد

۶ نفر دیگر در قم بدلیل کرونا جان خود را از دست دادند

محموله قاچاق قطعه‌های رایانه در قم کشف شد

روستاهای بالای ۲۰ خانوار قم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

کد خبر: 5950 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۰:۵۸:۴۲ - چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

جهل، ظلم و فقر نشانه بی عدالتی در جامعه است

به گزارش روز چهارشنبه دفتر آیت الله نوری همدانی، وی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور تاکید کرد: مساله قضاوت از جایگاه بسیار مهمی در قرآن و روایات برخودار است و خدای متعال می فرماید: از جمله اهداف مبعوث شدن پیامبران اجرای عدالت و قسط در جامعه بوده است.

این مرجع تقلید با اشاره به ویژگی های قوانین اسلام اظهار داشت: وقتی حقوق بشری که در دین اسلام آمده، با دنیا مقایسه می کنیم، آنچه ما در باب قضاوت داریم، کامل ترین، موثرین و کافی ترین است.

وی افزود: امروز از جمله مسائل مهم در جامعه که حضرت علی (ع) جانش را فدای آن کرد، اجرای عدالت و تحقق حقوق است و این موضوع بسیار ضرورت دارد.

آیت الله نوری همدانی گفت: امروز شاهد این هستیم که دنیای متمدن امروز در ظاهر از حقوق بشر سخن می گوید و حتی عهدنامه مالک اشتر را به عنوان مدرک در سازمان قرار می دهند، اما در عمل هیچ ارزشی برای حقوق مردم دنیا قائل نیستند و هر ظلمی از دست شان بر آید، علیه مردم انجام می دهند و از طریق همین حقوق بشر که به راحتی زیر پا گذاشته اند بر علیه کشورهای دیگر مانند ایران که به دنبال مبارزه با تروریسم است، استفاده می کنند.

وی ادامه داد: برای همین باید در مقابل این نوع ظلمها بسیار قوی باشیم. امام راحل هم بر علیه همین ظلم و ستم قیام کردند و جلوی تحقیر مردم مسلمان را با قیام خود گرفتند.

 در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور به ارائه گزارشی از فعالیت های این دیوان پرداخت و گفت: در دوره جدید قوه قضاییه که به عنوان تحول نامیده شده و مهمترین رسالت دیوان عالی کشور، نظارت بر احکام دادگاها و ایجاد وحدت رویه بین قضات است، این دو وظیفه در این مدت دوره جدید قوه قضاییه شتاب ویژه ای به خود گرفته است.

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار