رییس کانون سردفترداران قم: تنظیم سند انتقال خودرو اجباری است

باشگاه‌های ورزشی متحمل بیشترین خسارت در ایام کرونا شده‌اند

کمبود زمین مشکل اصلی سرمایه‌گذاری در قم است

استاندار قم درگذشت سید مرتضی طباطبایی را تسلیت گفت

احداث مسیر دریاچه نمک قم ۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

چهار هزار و ۲۰۸ مورد نظارت بهداشتی در قم انجام شد

اعلام وضعیت بحرانی تا نگرانی از شیب تند گسترش ویروس کرونا در قم

اختصاص ۱۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات به تولید تا تکمیل طرح قطار شهری قم

وضعیت بحرانی کرونا در قم اعلام شد

۶ نفر دیگر در قم بدلیل کرونا جان خود را از دست دادند

محموله قاچاق قطعه‌های رایانه در قم کشف شد

روستاهای بالای ۲۰ خانوار قم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

کد خبر: 5941 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۷:۵۹:۱۶ - چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

اعرافی: کمیته امداد پرچمدار فقرزدایی باشد

به گزارش سه شنبه شب مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در نشست با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم با اشاره به چهاردهم اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام به فرمان امام راحل در سال ۵۸ اظهار داشت: کمیته امداد یکی از اضلاع کاهش آلام و سختی های ایام گذشته و روزهای مقابله با کرونا بوده است.

وی افزود: ما در ماه هایی همچون رجب توصیه به روزه گرفتن شده ایم، یکی از فلسفه های روزه این است که همه مردم اعم از فقیر و غنی طعم گرسنگی و سختی را با هم می چشند.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: از دیگر کارهای توصیه شده در این ماه ها صدقه دادن است؛ صدقه، انفاق و روزه برای آن هستند که فرهنگ مواسات و همبستگی اجتماعی را در جامعه اسلامی ترویج دهد.

وی گفت: مردم ما با تشکیل گروه های جهادی و کمک رسانی به نیازمندان در ایام اخیر توانستند الگوی زیبایی را در مشارکت اجتماعی به دنیا ارائه دهند.

امام جمعه موقت قم بیان داشت: یکی از کارهای خیلی خوب کمیته امداد در ایام گذشته که باید ارتقا نیز پیدا کند پرورش روح کمک رسانی و یاری مستضعفان است.

اعرافی افزود: توجه به مباحث خانواده، تربیت و مسائل نرم افزاری خانواده که ضلع اصلی در صلاح و فساد جامعه است مهم بوده و توقع می رود این نگاه که در کمیته امداد وجود دارد بیش از پیش ارتقا پیدا کند.

وی همچنین تصریح کرد: باید به حاشیه شهرها توجه ویژه شود و نگذاریم حاشیه نشینی رواج پیدا کند.

۱۵۰۰ صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد قم قرار دارند

مدیرکل کمیته امداد امام قم نیز در این دیدار گفت: حدود هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج تحت پوشش داریم و به آنها از سوی کمیته امداد قم خدمات رسانی می شود.

 اکبر میرشکار گفت: سال ۹۹ از لحاظ هایی برکات بسیار خوبی داشت، یکی از آن برکت ها احسان و نیکوکاری بود که مردم داشتند.

وی افزود: از طرفی نیز امسال سال سختی برای مردم بود و مراجعه های ما افزایش چشمگیری داشت سعی ما بر این بود که هیچ کس از کمیته امداد دست خالی نرود.

مدیرکل کمیته امداد امام قم خاطرنشان کرد: برغم افزایش مبلغ مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام ولی تورم به وجود آمده مانع از اثرگذاری مثبت آن در معیشت آنها بوده است.

وی گفت: هزار و ۲۲۶ مورد ازدواج در بین افراد تحت پوشش کمیته استان داشتیم و به نظر می رسد کرونا توانسته با کاهش هزینه های ازدواج تعداد ازدواج ها را افزایش دهد.

 میرشکار تصریح کرد: در زمینه اشتغال در سال جاری در رتبه های نخست کشور قرار گرفتیم بخشی از مددجویانی که نمی توانستند وام بگیرند را مورد حمایت قرار دادیم تا بتوانند به توانمندی در مدیریت معیشت خود برسند.

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار