رییس کانون سردفترداران قم: تنظیم سند انتقال خودرو اجباری است

باشگاه‌های ورزشی متحمل بیشترین خسارت در ایام کرونا شده‌اند

کمبود زمین مشکل اصلی سرمایه‌گذاری در قم است

استاندار قم درگذشت سید مرتضی طباطبایی را تسلیت گفت

احداث مسیر دریاچه نمک قم ۴۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

چهار هزار و ۲۰۸ مورد نظارت بهداشتی در قم انجام شد

اعلام وضعیت بحرانی تا نگرانی از شیب تند گسترش ویروس کرونا در قم

اختصاص ۱۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات به تولید تا تکمیل طرح قطار شهری قم

وضعیت بحرانی کرونا در قم اعلام شد

۶ نفر دیگر در قم بدلیل کرونا جان خود را از دست دادند

محموله قاچاق قطعه‌های رایانه در قم کشف شد

روستاهای بالای ۲۰ خانوار قم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

کد خبر: 5684 ||خبر استان قم | زمان انتشار: ۱۲:۳۱:۲۹ - چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

۳۰۰ کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت روستاهای قم اهدا شد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم، محمدعلی محمد پور در گفت و گویی، ‌افزود: اجرای این طرح در راستای افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث درسطح راههای روستایی استان برای ارتقا ایمنی راکبان موتور سیکلت و وانت بارهای روستاهای استان انجام شده است.

وی فرهنگ سازی را عامل مهم در کاهش حوادث و سوانح جاده ای دانست و ادامه داد: به منظور ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی پیرامون ارتقای فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی  رانندگی برگزاری کلاس های آموزشی با حضور مجموعه هدف و کارشناسانی از راهداری ، پلیس راه و اورژانس به صورت مستمر اجرا می شود.

محمدپور، توزیع ۳۰۰ دستگاه کلاه ایمنی دربین راکبین موتور سیکلت هشت روستای استان را بخشی از اقدامات فیزیکی در جهت ارتقا ایمنی راکبین موتورسیکلت دانست و اضافه کرد : درهمین راستا ، طی ۱۰ ماهه نخست امسال، طرح نصب  بیش از ۲هزار قطعه شبرنگ به منظور آشکار سازی بر بدنه موتورسیکلت ها اجرایی شد.

وی، ساماندهی و ارتقای ایمنی وانت بارهای روستایی را یکی از برنامه های هدف این اداره دانست و گفت: در سال جاری، طرح توزیع  افزون بر یک ۱۵۰ دستگاه کپسول اطفا حریق و بیش از یک هزار قطعه شبرنگ در بین وانت بارهای روستاهای استان به مرحله اجرا در آمد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم در ادامه با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای ارتقا ایمنی مدارس حاشیه راه های روستایی استان گفت: توزیع اقلام فرهنگی منقش به تصاویر و پیامهای ایمنی،‌ برگزاری مسابقه های فرهنگی در قالب نرم افزار شاد و همچنین اصلاح معابر، نصب چراغ و اجرای سرعت گیر در محدوده مدارس از جمله اقدام های صورت گرفته در این زمینه است.

بر اساس آمار بیش از ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در قم تردد می کنند.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهارراه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان، آزادراه قم - گرمسار و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک اشاره کرد.

۳۰۸ کیلومتر آزادراه، ۱۹۱ کیلومتر راه اصلی عریض، ۱۳۴ کیلومتر راه اصلی معمولی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و ۶۵۴ کیلومتر راه فرعی درجه ۲ آسفالته در استان قم وجود دارد./

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار