منصور: مراتع کشور در حال بیابانی شدن است

کاشت درخت با اهتمام جدی در کشور دنبال شود

معاون استاندار قم: در حوزه آموزش معارف مهدوی باید بیشتر کار شود

جابجایی روز بزرگداشت شهدا کج سلیقگی بود

کنگره حضرت ‌آمنه (س) در قم برگزار می‌شود

آیت الله مکارم شیرازی: جنگل خواری یک گناه بزرگ است

۸۴ طرح عمرانی حوزه علمیه خواهران در قم افتتاح یا کلنگ‌زنی شد

اهمیت انقلاب اسلامی در طول زمان بیشتر مشخص می‌شود

استاندار قم: مدیران دولتی موظف به پاسخگویی به شهروندان هستند

فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در قم

۱۶۰۰ متقاضی طرح مشاغل خانگی در قم نام‌نویسی کردند

مدیرعامل جدید صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم معارفه شد

کد خبر: 4540 ||خبرنگار:محمد علی بیطرفان | زمان انتشار: ۱۱:۵۷:۰۳ - سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

۶۳۰میلیارد ریال کالای قاچاق در قم کشف شد

احمد رضا سمیعی نسب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد:‌ طی این مدت بازرسان سازمان صنعت به همراه سایر نهادهای متولی در امر مقابله با قاچاق در قالب گشت‌های مشترک،‌ ۶هزار و ۵۳۴ مورد بازرسی را از واحدهای صنفی و غیر صنفی استان به انجام رساندند که در همین رابطه ۳۰ پرونده تخلف به ارزش ریالی یاد شده، تشکیل شد.

وی افزود:‌ بر اساس راهبرد جهش تولید از ابتدای سال جاری مقابله با پدیده قاچاق در قم نسبت به سال‌های قبل شدت بیشتری یافت تا شرایط برای عرضه‌ کالاهای ساخت داخل در بازار استان بیش از پیش امکان پذیر و موقعیت مناسبی برای تقویت خط تولید واحدهای صنعتی در سطح ملی و استانی فراهم شود.

وی ادامه داد: گشت‌های مشترک مقابله با قاچاق در بازار استان با حضور بازرسان سازمان صمت قم و سایر نهادهای مرتبط در ایام پایانی سال فعالیت خود را گسترش خواهند داد و به منظور پایش دقیق فعالیت واحدهای صنفی با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی لازم را اعمال می‌کنند.

سمیعی نسب گفت: در مجموع ۳۶هزار و ۳۹۳ واحد صنفی مجوز دار در استان قم وجود دارد که ۲۱هزار و ۴۹۳ مورد آن توزیعی و خدماتی و ۱۴هزار و ۹۰۰ مورد آن تولیدی و فنی است و سازمان صمت استان با همکاری اتاق اصناف و دیگر نهادهای مسئول بر نحوه عملکرد آن‌ها نظارت دارد.

وی بیان کرد: علاوه بر مساله قاچاق، سایر تخلف‌های صنفی نیز مورد توجه بازرسان سازمان صمت قم است و بر اساس قوانین تعیین شده پرونده متخلفان تشکیل و به مراجع ذی صلاح استان برای رسیدگی ارجاع داده می‌شود.

وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم قم نیز می‌توانند با استفاده از سامانه ۱۲۴ گزارش‌های خود را در خصوص تخلف‌های مشاهده شده در بازار استان برای رسیدگی به اطلاع بازرسان سازمان صمت برسانند.

Let's block ads! (Why?)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار