طرح‌های فرهنگی فرزندآوری به دستگاه‌های اجرایی قم ابلاغ می‌شود

آیت‌الله جوادی آملی: زنان می‌توانند مرجعیت علمی و معنوی داشته باشند

برنامه‌های دهه فجر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باشکوه برگزار شود

قطار جان یک عابر پیاده را در قم گرفت

آیت‌الله علوی گرگانی: احیای زکات منجربه ریشه‌کنی فقر می‌شود

معاون قوه قضاییه: لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان تدوین شد

۱۱۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شد

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای قم معارفه شد

یک شهرک صنعتی در پهنه نیزار قم احداث می شود

فوت یک بیمار کرونایی دیگر در قم

استاندار: میانگین سنی مدیران قم در ۶ ماه کاهش یابد

۲۰۵ دستگاه ماینر قاچاق در قم کشف شد

کد خبر: 4284 ||خبرنگار:محمد علی بیطرفان | زمان انتشار: ۱۷:۳۲:۳۴ - یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ | بدون نظر | |

الحاق ۵۶۰ هکتار از اراضی پردیسان نیازمند مطالعه دقیق

آمایش سرزمین طراحی فضا با تکیه بر توان های محیطی مناطق جغرافیایی است بنابراین  توسعه شهر بدون هدایت و کنترل کالبدی نتایج زیانباری را به دنبال دارد به همین دلیل آمایش سرزمین را مدیریت فضا نامیده اند.

مدیریتی که تلاش می کند در سطوح مختلف بین منافع و عملکرد فردی و اجتماعی نوعی تعادل و هماهنگی ایجاد کند و می کوشد تا تضاد منافع افراد و جامعه را از بین ببرد و آن را در جهت منافع عمومی جامعه هدایت نماید.
اصولاً عوامل طبیعی و اقلیمی نقش مهمی در اسکان جمعیت دارد منابع آب، شرایط آب و هوایی، پستی و بلندی زمین، کیفیت خاک، زلزله و بقیه عوامل طبیعی بر افزایش ضریب آسودگی و راحتی جمعیت تاثیر مستقیم دارد.
تصمیم اورژانسی و ضرب الاجلی شورای برنامه ریزی استان قم در جلسه هفته گذشته با موضوع الحاق ۵۶۰ هکتار از اراضی پردیسان به شهر قم از این منظر که می‌تواند مشکل مسکن بسیاری از شهروندان را حل کن فی‌نفسه ستودنی و قابل تقدیر است ولی مکان یابی آن نیازمند مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی است چراکه در حال حاضر منطقه پردیسان به دلیل اینکه از لحاظ توپوگرافی زمین و جنس خاک دارای مشکلاتی از جمله سیلاب های فصلی و عدم جذب آب و فاضلاب بوده دیگر توان توسعه و گسترش با این وسعت را ندارد و بلاشک هم مدیریت شهری و هم شهروندان متحمل خسارت هایی خواهند شد.

امید است تصمیم گیران در سطح استان و نیز شورای عالی شهرسازی ضمن توجه به رفع هر چه سریعتر مشکل مسکن شهروندان با اولویت قشر آسیب پذیر از مطالعات کاربردی و پژوهش های اولیه با نگاه فرهنگی اجتماعی اقتصادی زیست محیطی و سایر مطالعات غافل نشوند در غیر اینصورت بحران اجتماعی اقتصادی و بسیاری از مشکلات دیگر متصور است.

خبرنگار: محمد علی بیطرفان
خبر استان قم، در لحظه
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار